27.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Háj vyloupil Vendryni

0

Fotbalisté Háje ve Slezsku tentokrát cestovali do Vendryně, která potřebovala body doslova jako sůl. Hosté se naopak nacházeli v mnohem luxusnějším tabulkovém postavení, které si po úspěšném sobotním vystoupení ještě vylepšili.

Háj ve Slezsku se na trávníku příliš dlouho nerozhlížel. Rána Lampy sice minula cílené zařízení, ale v 16. minutě už hostující lavička slavila. Po pěkné kombinaci Vyležíka s Lampou proběhl mezi domácími zadáky Malcharek a při svém úniku zamířil přesně ke vzdálení tyčce – 0:1. Vendryně mohla vyrovnat krátce před přestávkou, ale mladý brankář Chvěja zavřel krám.

Ve druhém dějství si Háječtí s přehledem hlídali hubený náskok, který málem zvýraznili po drzém výpadu Janíčka a přesné hlavičce Továrka, jenže rozhodčí uviděl ofsajd, takže trefa hostů neplatila. V 79. minutě si Janíček s Továrkem střihli repete a tentokrát už bylo vše podle regulí – 0:2. Na konci zápasu ještě zaujaly dva rohové kopy hájeckého Staníčka, po nichž se pověsil do vzduchu Dao, ale defenzivní hráz domácích neprorazil.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj (asistent trenéra): Věděli jsme, že soupeř potřebuje zvítězit, takže jsme hráli zezadu a pouze na jednoho útočníka. Vendryně hlavně nakopávala míč dopředu, jenže vzadu jsme si to výborně uskákali. Trošku mě mrzí, že jsme se po přestávce přizpůsobili hře domácích. Získali jsme cenné tři body, ale náš výkon rozhodně nebyl zcela podle mých představ.