17.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Chrást opět vítězný. Za čtyři jarní kolo nasbíral více bodů než za celý podzim

0

Chrástecký Spartak bodoval i ve čtvrtém jarním kole a vítěznou šňůru protáhl už na pět utkání.

Po skrumáži branka hostů

Vyrovnaný průběh hry byl k vidění mezi Spartakem Chrást a rezervou Košutky. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale vážnější šance se diváci nedočkali. V 18. minutě se dostali hosté k zahrávání standardky a následnému centru směrem k bráně. Po skrumáži v pokutovém území se dostal ke střele Petr Zigmund. Pro Petra to byla sedmnáctá branka v sezóně znamenající průběžné třetí místo v tabulce střelců.Chrást musel zvýšit aktivitu, protože se hrálo, jak se říká o šest bodů. Kdyby domácí prohráli, velmi by si zkomplikovali cestu za udržením. Vyrovnaný průběh byl pak k vidění po zbytek celého prvního poločasu.

Chrást nic nevzdal a vyrovnal

Chrástečtí, jež zatím v jarní části sbírají pravidelně body, potřebovali něco s nepříznivým výsledkem udělat. Z počátku poločasu byla opět hra vyrovnaná. V 56. minutě hostující záložní řada nebyla dostatečně důrazná, záložník Spartaku se dokázal uvolnit, došlo k přečíslení a centrem vybídl Davida Tupého, který srovnal stav zápasu na 1:1. Pro něho to byla první branka v letošní sezóně. Na obou týmech bylo vidět, že chtějí zvítězit, a že chtějí uspět. Hrálo se opravdu o hodně. Chrást před zápasem figuroval na předposledním místě a ztráta na B-tým Košutky byl pouhé dva body. Oba týmy si tedy uvědomovaly, že další branka by mohla potopit jeden nebo druhý tým. Po devadesáti minutách se hrálo tedy nerozhodně, proto přišly na řadu pokutové kopy.

Výrazná převaha domácích v penaltové loterii

Říká se, že penalta se nedá chytit, penalta se dá jen špatně kopnout. Tohoto tvrzení se ale nedrželi chrástečtí, kteří v první sérii nezaváhali. Hosté rovněž ne. Druhá série už nabídla jiné situace. Zatímco domácí byli úspěšní, hostům Jan Kokoška pokus chytil. Třetí střelec domácích dal také branku a pak opět Jan Kokoška chytil pokus hostů. Po třech kolech stav 3:1 a možnost zisku druhého bodu se posunula do úrovně utopie, protože domácí by už nesměli dát a Košutka by musela oba své pokusy využít. Vše vzalo za své, když počtvrté rozvlnil síť další z domácích exekutorů. Chrástečtí slaví na jaře čtvrtou výhru a výrazným jarním bodovým ziskem začínají nahánět týmy v tabulce před sebou. Poslední třetina tabulky bude ještě velmi zajímavá

TJ Košutka Plzeň B
Robert Holý - vedoucí týmu: Pro nás je prohra po penaltách zklamání. Soupeř se na nás dotáhl na rozdíl bodu. Objektivně remíza po devadesáti minutách tomu zápasu sluší, bylo to vyrovnané