Předposlední Chrást odváží dva body za výhru na penalty

0

Střetnutí plné branek skončilo po řádné hrací době nerozhodně. Na řadu musely přijít penalty a v těch Chrást urval bonusový bod.

Na gól ze 7. minuty našli hosté záhy odpověď

Druhý tým prozatimní tabulky městské okresní soutěže doma přivítal předposlední Chrást. Vzhledem k tabulkovému postavení se očekávala jasná výhra domácích? Ale kdeže. Chrástečtí měli předzápasovou bilanci zatím stoprocentní. Urvali dvě výhry nad béčkem Černic (2:0) a VS Plzeň (2:1). Z toho vyplývalo, že domácí nečekal jednoduchý zápas. Union chtěl ke svým jarním čtyřem bodům přidat další tři bodíky a v sedmé minutě k tomu začal mít blíž. Martin Hořánek poslal krásnou příhrou za obranu do samostatného úniku Petra Kutného a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil. 11. minuta znamenala vyrovnání. Prohrané dva souboje a pěkná kombinace hostů znamenala ohrožení domácí branky. Z něho vyšla teč Jana Rončáka a již avizované vyrovnání. Ve 38. minutě si domácí vzali vedení zpět na svojí stranu. Petr Kutný stříleným centrem na malém vápně našel hlavu Martina Seidla, který určil, že domácí půjdou do kabin o něco spokojenější.

Domácí navýšili, chrástečtí zabojovali a vyrovnali

Druhá půle přinesla navýšení skóre pro domácí tým. Martin Hořánek v 50. minutě nalajnoval přihrávku na Karla Kučeru, který střelou k vzdálenější tyči dal tušit, že po zápase bude v domácí kabině hodně veselo. Nedlouho poté se domácí dožadovali odpískání penalty, ale rozhodčí je nevyslyšel. To domácí rozhodilo a začly se kupit chyby. Nepřesné rozehrávky a chyby do obrany. Jedné chyby v obraně využil v 75. minutě opět Jan Rončák. U půlící čáry se zmocnil míče a namířil si to směr brána. Jeho tažení k bráně Unionu znamenalo snížení na 2:3 z pohledu chrásteckých. O minutu později po ztrátě míče a jednoduché narážečce se hráči Spartaku dostali do vápna domácích a Jan Rončák kolem nohy brankáře zařídil nerozhodný stav, který platil i po uplynutí devadesáté minuty

Bonusový bod jde na triko chrásteckému brankáři

Stav 3:3 a pět desítek na každé straně. Domácím se tato dovednostní soutěž moc nevyvedla. Jan Kokoška - brankář Spartaku vystihl směr všech čtyř penalt, které soupeř proti němu kopal a z toho dokázal tři chytit. Chrástečtí střelci mířili čtyřikrát do černého a v konečném zůčtování to znamenalo, že zůstávají ve druhé polovině soutěže neporažení a získali během třech kol už skoro totožný počet bodů jako za celý podzim. Union prohospodařil dvoubrankové vedení a penaltová prohra znamená, že klesl po 16. kole na čtvrté místo tabulky.

TJ Union Plzeň
Petr Starý - vedoucí týmu: Začali jsme dobře, ale Chrást nás překvapil, podal určitě mnohem lepší výkon než na podzim. Byli jsme o něco lepší a vypracovali si dvougólové vedení, pak jsme se ale nechali rozhodit neodpískanou penaltou, začali dělat zbytečné chyby vzadu a soupeř během dvou minut vyrovnal. Při penaltách si pak výborně počínal gólman hostů, když všechny čtyři naše střely vystihl a jen jedna mu proklouzla do brány. Pro nás jsou to dva zbytečně odevzdané body, stejně jako před týdnem na Košutce. A mrzí nás to o to víc, že vedoucí Lhota taky ztrácí.

FC Spartak Chrást
Jan Kokoška - hrající vedoucí týmu: S Unionem jsou vždycky krásné zápasy, daří se nám tam a je to pěkný fotbal. Vždycky jsou ta utkání plná šancí a to se zase potvrdilo

M. Horn [-] - J. Jindra [-] , T. Rojík [-] (75. O. Jakoubek [-] ) , K. Knaf [-] , A. Hořánek [-] (60. P. Filmak [-] ) - K. Kučera [-] , P. Kutný [-] , M. Hořánek [-] , P. Šimana [-] , M. Čopan [-] (46. P. Šimana [-] ) - M. Seidl [-]

J. Kokoška [-] - M. Brýla [-] , J. Šuster [-] , T. Doležal [-] , P. Bruj [-] - V. Černý [-] , D. Kroc [-] , J. Rončák [-] , M. Holeček [-] , D. Tupý [-] , P. Mach [-] (62. V. Šejdl [-] ) -

ŽK: 88. T. Doležal .
Hráči zápasu: J. Rončák .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Adamčík Miroslav - KUČERA Luboš (N), HERYNK Radek (N).