0

Přibližně dvě hodiny před zápasem se nad Žíželicemi přehnala bouřka, doprovázená silným deštěm. Rozhodně to ale nebylo na škodu, protože delším suchem vyprahlý trávník potřeboval vodou pokropit jako sůl. A úrovni utkání to rovněž prospělo...

Hosté z Chlumčan drží třetí pozici v tabulce za dvojicí týmů, bojujících o postup do vyšší soutěže. Domácí Žíželice na jaře ztratily v předchozích zápasech pouhé dva body za remízu s Krásným Dvorem a tuto úspěšnou bilanci se snažily prodloužit. První poločas vyzněl, co se týká herního projevu, mírně ve prospěch Chlumčan. Jejich akce však končily pohříchu před soupeřovou šestnáctkou. Naopak žíželičtí si v první půli střelecké příležitosti vytvořit dokázali. Hned tu první také využili ke vstřelení první branky zápasu. Zahrávání rohového kopu v 18. min. se z pravé strany ujal jejich nejaktivnější hráč Josef Švejda a podobně jako v předcházejícím zápase v Libočanech našel milimetrově přesně spoluhráčovu hlavu, tentokráte Ladislava Kestřánka - 1:0. Tentýž hráč další slibnou situaci nevyužil, stejně jako Richard Němec, oba dva totiž mířili těsně mimo tyče brankpvé konstrukce brankáře Chlumčan Štěpána Rulce.

Ještě větší příležitost zahodil pár minut před poločasovou přestávkou Josef Švejda. Skvěle obešel několik bránících protihráčů až se nakonec ocitl v bezprostřední blízkosti před poslední instancí protivníka - jejich brankářem. Zakončení mu však příliš nevyšlo a další branku Žíželic nepřidal. Jak to tak často bývá, o několik okamžiků poté udeřilo na opačné straně hřiště. Žíželičtí sice reklamovali postavení mimo hru pronikajícího střelce vyrovnávací branky Ondřeje Mišáka, bohužel se však na vzdálenější straně pozapomněl obránce Francisc Elias a gól byl naprosto regulérní. Ihned po rozehrání ze středového kruhu hlavní rozhodčí zápasu Kučera posla oba týmy do šaten k poločasové pauze.

Po změně stran hned z první vážnější akce tohoto časového úseku se stav opět měnil ve prospěch Žíželic. V 53. min se odrazil balón k nohám Josefa Švejdy a ten krásnou střelou ze zhruba 25 metrů zamířil naprosto přesně za záda gólmana Chlumčan. Asi v 60. min. podržel své spoluhráče skvělým zákrokem Antonín Kvapil. V 75. min však již musel rezignovat i on. Přetažený centr z pravé strany orazítkoval vzdálenější spojnici brankové konstrukce, na odražený míč nejrychleji stihl zareagovat Tomáš Houda a srovnal na konečný stav zápasu 2:2.

Ve zbývajícím čase se toho moc zajímavého na hrací ploše neudálo. Výjimkou byl nešťastný střet Lukáše Drchala s hostujícím obráncem Milanem Košínem, který při souboji o míč a nekontrolovaném pádu kopačkou nepříjemně zasáhl protihráče do levé části obličeje a tím mu způsobil nehezky vypadající a silně krvácející ránu. Zraněný hráč tak musel nuceně odstoupit a následně absolvovat cestu sanitou přivolané pohotovostní lékařské služby ze Žatce k ošetření. Musíme doufat, že úraz zpravilo pár stehů a nedošlo k vážnější zdravotní újmě.

AUTOR: JAROSLAV FECIŠKANIN

Hráč zápasu

Josef Švejda (ŽÍŽELICE) - potvrdil stoupající formu nádherným gólem, na druhý skvěle nahrál, momentálně je pro svůj tým klíčovým a rozhodujícím faktorem

TJ Žiželice
A. Kvapil [-] - F. Elias [-] , M. Oppel [-] , M. Panský [-] , T. Večeře [-] - M. Soukal [-] , L. Kestřánek [-] , J. Švejda [-] , J. Blacha [-] - L. Drchal [-] (85. M. Makuka [-] ) - R. Němec [-]

FK Chlumčany
Š. Rulc [-] - T. Houda [-] , M. Košín [-] , R. Aichinger [-] , F. Hézl [-] - R. Holler [-] (26. O. Mišák [-] ) , T. Vavrica [-] (81. M. Sailer [-] ) , R. Sekula [-] - P. Novotný [-] (7. M. Zabloudil [-] ) , M. Košín [-] (65. L. Vopršel [-] ) , J. Homolka [-] -

ŽK: 78. J. Švejda , 85. J. Blacha - 55. R. Sekula , 77. O. Mišák , 85. T. Vavrica , 88. J. Homolka .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Kučera Josef - JETENSKÝ Josef, FECIŠKANIN Jaroslav (N).