0

Závěrečné utkání tohoto víkendového kola okresního přeboru provázel po celých devadesát minut hracího času vytrvalý, místy silný, déšť. S těmito náročnými povětrnostními podmínkami se dokázal vypořádat lépe domácí tým a favorizovanému a fotbalovějšímu týmu ze Žíželic byl po většinu zápasu více než vyrovnaným soupeřem.

Ten sice dokázal zásluhou Jana Blachy dvakrát dopravit míč do sítě blatenského brankáře Pašíkovského, ale v obou případech mu zkazili radost hlavní rozhodčí ve spolupráci s jeho oddílovým asistentem z Blatna a pro domnělé postavení mimo hru platil stav zápasu při odchodu do šaten stále 0:0.

Hned po návratu z nich se stav zápasu již skutečně změnil. Po autovém vhazování dokázal využít nepozornosti v domácí obránce žíželický útočník Martin Veselý a krásným přehozením vybíhajícího brankáře poslal svůj tým do zaslouženého vedení.

Jak bylo již výše uvedeno, Žíželice poslaly na rozmoklý trávník skutečně fotbalověji kvalitnější tým, jenže k úspěchu je to pouze jen jeden z předpokladů. Poslední tým tabulky po inkasované brance nekapituloval. Naopak dokázal svého soka občas díky bojovnosti a zarputilosti přehrát zejména svými výpady do méně koncentrovanější obrany hostí a po jednom z nich díky Michalu Strunzovi i srovnat skóre zápasu na konečných 1:1.

Autor: JAROSLAV FECIŠKANIN

HRÁČI UTKÁNÍ

Martin Veselý (ŽÍŽELICE) – nejlepší muž na trávníku, již v prvním poločase měl velice slibnou šanci ke skórování, nakonec využil tu po změně stran, kdy překonal soupeřova brankáře krásným lobem

Michal Strunz (Blatno) – to, jakým způsobem dokázal přejít z půle hřiště přes tři protihráče a osamocen před vybíhajícím gólmanem nezazmatkoval a vyrovnal stav zápasu, si zaslouží maximální uznání

Kvapil Antonín (ŽÍŽELICE) – vícekrát hasil složité situace svými bezchybnými zákroky, na obdržené brance nemá žádný podíl, vůči osamocenému střelci byl již naprosto bezmocný

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin, administrátor TJ Žíželice: „ Paradoxně se nám vydařila spíše první část zápasu, protože taktika stanovená trenérem směřovala ke zvýšenému tlaku na soupeřovu branku spíše ve té druhé, kdy jsme měli výhodu hry směrem shora dolů vystavěné hrací ploše. Vstřelili jsme dva góly, které nám nebyly uznány a z mého pohledu nejsem schopný posoudit, zdali se opravdu jednalo o nedovolené postavení mimo hru. Hned zkraje druhé půle jsme sice šli do vedení, bohužel jsme jej až do konce hracího času neudrželi. Těžko lze komukoliv z našich hráčů vyčítat menší snahu, to v žádném případě, přesto to nakonec stačilo k zisku jediného bodu. Je však třeba uznat, že po podaných výkonech obou týmů se body dělily spravedlivě “

TJ Blatno
J. Pašíkovský [-] - L. Žebrakovský [-] , P. Loukota [-] , R. Worzischek [-] , J. Krejčí [-] - Z. Sajfrt [-] (59. M. Adámek [-] ) , M. Strunz [-] , M. Krajňák [-] , P. Loukota [-] - J. Kohout [-] , M. Tauš [-] -

TJ Žiželice
A. Kvapil [-] - M. Soukal [-] (64. L. Dormišev [-] ) , M. Oppel [-] , M. Panský [-] , R. Bašus [-] - L. Seman [-] (59. T. Večeře [-] ) , J. Blacha [-] , P. Zuščík [-] , J. Švejda [-] (82. P. Votík [-] ) - L. Kestřánek [-] , M. Veselý [-] (85. L. Seman [-] ) -

ŽK: 21. M. Panský , 82. L. Dormišev .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: ČERNÝ Zdeněk - HARZER Antonín (N), FECIŠKANIN Jaroslav (N).