8.kolo, Plzeňský | Tachov | Okresní přebor , 2016-2017

--

Stráž hladce přejela out-sidera ze Sedliště

25. V. Svoboda , 35. V. Svoboda , 47. M. Novotný , 50. J. Tajstra (p.) , 75. M. Jedlička , 77. M. Novotný , 83. A. Rada - 85. M. Patočka
0

Sedliště se vrací na poslední příčku. Záchlumí se totiž podařilo v osmém kole vyhrát za dva body, a to pro sedlišťský celek znamená po porážce ve Stráži jediné, návrat na dno. Favorit byl v tomto utkání předem jasný, lídr soutěže si měl s trápísím se Sedlištěm celkem hladce poradit, a tuto úlohu splnil bez větších potíží. Stráž nakonec hladce zvítězila v poměru 7:1 a povinné tři body si nechala doma. V tabulce si tak uhájila svou první příčku. V patách jí ale je stále Kostelec, který má ještě zápas osmého kola před sebou.

Obránce Svoboda procitl jako kanonýr

Sedliště se v poslední době dokázalo hodně zlepšit a svou bojovností se vyrovná mnoha týmům. To potvrdilo nečekaně i na hřišti Stráže, proti které sice podle očekávání evidentně od začátku ztrácelo, ale velmi zdatě jí sekundovalo  dokázalo jí také potrápit. Stráž to snadné určitě neměla. I proto se jí nepodařilo rozhodnout hned na začátku, jak mnoho fanoušků očekávalo. Na první branku musela dlouho čekat. Nakonec ael trpělivě a zkušeně vyčkala a po pětadvaceti minutách se dostala po zásahu Vlastimila Svobody do vedení. Sedliště začalo ztrácet a bylo v podstatě rozhodnuto. V podání Stráže už je náskok jedné branky často dostačující, obzvláště proti Sedlišti. Přesto ale domácí ještě pro jistotu v první půli přidali ještě jednu branku, opět se trefil obránce Vlastimil Svoboda a nyní už nebylo o vítězi téměř sporu. Vyrovnat by byl pro hosty nadlidský úkol.

Čestný gól na závěr

Sedliště v první půli bojovalo velmi odhodlaně, ale připravilo se tím o veškerou sílu. Už od začátku druhé půle tak ztrácelo stále více a pro Stráž nebylo problémem jej dorazit. Během chvíle zvýšil o přestávce střídající Miroslav Novotný a po něm se z penalty trefil také brankář Jiří Tajstra. Pak se hra výrazně uklidnila, Stráž držela balón a kontrolovala hru. Postupem času ale Sedliště odpadalo stále více, a tak domácí neváhali a v závěru ještě bez větší námahy přidali další branky. Postupně se trefil ještě Miloslav Jedlička, podruhé Miroslav Novotný a také samotný trenér, který naskočil do zápasu chvíli předtím, Aleš Rada. V posledních minutách ale Stráž polevila až příliš a Sedliště se dočkalo čestného zásahu. Síť se podařilo rozvlnit Michalu Patočkovi. Více už se ale nestalo, Sedliště prohrálo na hřišti lídra 1:7.