Stráž má titul a postupuje do I.B třídy, stačily dva body
Titul má Tisová, pomohla jí jasná výhra Trpíst nad Spartou!
Záchlumí obstaralo další překvapení, opět si vyšláplo na lídra!
A je to venku! Konečně můžete po utkání vyjádřit svůj názor na rozhodčího, výkon soupeře a mnoho dalšího
Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší

Plzeňský - Tachov


EXPERT TIPY
SESTAVY KOLA
HRÁČI KOLA
ROZHOVORY

Článek

Minikopaná v Kladrubech, přijeďte se všichni pobavit fotbálkem

23.06.2017 14:06

Fotbalový oddíl TJ Kladruby si pro všechny fotbalové nadšence připravil hned na začátku letní přestávky i v rámci začínající přípravy na další sezónu amatérský turnaj v minikopané. Tak neváhejte a zaregistrujte se se svou partou na pozvánce uvedeném telefonním čísle, ať Vás nikdo nepředstihne. Na rozpůleném kladrubském trávníku se utkají pětičlenná mužstva v obvyklém složení 4+1. Možnost střídání bude ale neomezená, takže si mohou s klidem zahrát klidně i fyzicky méně zdatní. Takže neváhejte ani na chvíli a přijeďte si užít osmý červenec do Kladrub jak se sluší a patří. Zváni jsou všichni, kteří mají rádi fotbal.

Článek

Fotbalové prázdniny? Kdepak, fotbalunas.cz lenošit nebude! Už 1. července startuje hlasování v sestavách roku!

22.06.2017 15:13

Fotbalový ročník 2016/17 je za námi, děkujeme všem čtenářům, že jej sledovali právě na fotbalunas.cz. Co chystáme pro letní pauzu?

Článek

Motorlet si užil výročí i s Realem Top Praha

22.06.2017 13:38

Už 105 let funguje jinonický fotbalový klub Motorlet Praha. Na nedělní oslavy dorazilo i mužstvo Realu Top Praha, které si střihlo fotbálek na malém hřišti proti osobnostem Motorletu.

Reportáž

Lázně na závěr v dohrávce přejely Bezdružice


Posledním zápasem sezóny se vedle souboje Přimdy a Záchlumí stala dohrávka pětadvacátého kola mezi domácími Lázněmi a Jiskrou Bezdružice. Prakticky o nic už v ní ale nešlo. Lázně měly jistou šestou příčku. Bezdružice si sice mohly ještě polepšit z desátého místa na osmé, ale ani to už není zase taková motivace. A jak se ukázalo, nakonec nejspíše ani nebyla. Lázně zápas zvládly be zvětších problémů. Jedinkrát neinkasovaly a nakonec díky výborné druhé půli vyhrály v jasném poměru 5:0. V tabucle se tak nakoenc už vůbec nic neměnilo. Lázně končí šesté, Jiskra se po sestupu usadila na desáté příčce.


Reportáž

Podlesní zápas sezóny dohrán! Kšice potvrdily své udržení výhrou v Zadním Chodově


Kšice už sice měly udržení v soutěži jisté, ale přesto si chtěli dvanáctou příčku ještě upevnit. Kšický A-tým už má sezónu za sebou, a tak do Chodova dorazili hosté dost posílení a bylo to znát. Od začátku měli navrch a nakoenc zsalouženě vyhráli v poěmru 5:2. Získali tak tři body, které je nakoenc oddělily od sestupující Jiskry Třemešné na čtyřbodový rozestup. Zadní Chodov se tak s průměrnou sezónou rozloučil porážkou a skončil celkově devátý. V závěrečném utkání sezóny už ale o nic nešlo. Diváci se tak mohli jen bavit parádní otevřenou přestřelkou.


Reportáž

Přimda proti Záchlumí neměla problém a končí čtvrtá


Na půdu Tatranu na závěr dorazil asi nejslabší možný soupeř, i když je pravdou, že musíme uznat fakt, že bylo Záchlumí letos vlastně katem mnoha favorizovaných týmů. Proti Přimdě ale svou roli nepotvrdilo. Padlo v poměru 1:5, což pro něj znamená jediné, sestup do nižší soutěže. Rozhodnuto bylo už po první půli. Pro Záchlumí to tak byla nejen rozlučka se sezónou, lae zároveň nejspíš i s celou soutěží. Přimda se na závěr vydařené sezóny předvedla svým divákům v dobrém světle a slaví nádhernou čtvrtou příčku. Pokud bude pokračovat v tempu, které nastolila na jaře 2017, mohla by v příští sezóně pomýšet klidně i na postup.


Reportáž

Sedliště odehrálo skvělý zápas, z Lomu ale neveze ani bod


Na Sedlišti bylo hodně vidět, že si chce své udržení zajistit samo. Hrálo opravdu odhodlaně a bylo velmi aktivní. Nijak výrazně sice Lom zase nepřehrávalo, ale domácí byli oproti jiným zápasů poloviční, a tak měli hosté dostatek prostoru. Tentokrtá byl oale štěstí proti nim. Lom dal tři šťastné góly, které mu nakoenc stačily k velmi snadné výhře v těsném výsledku 3:2. Sedliště si nějaké body ale určitě zasloužilo. Nyní se bude o jeho udržení se v soutěži rozhodovat na Přimdě, kam zavítá jeho největší rival ze Záchlumí. Aby se Sedliště udrželo, nesmí Záchlumí získat ani bod. Lom skončí sezónu na jedenácté příčce.


Reportáž

Stříbro padlo s Halží, šance na bronz nevyužilo


Poté, co Studánka nečekaně ztratila bod v Černošíně měl jednoznačně nejblíže ke konečné třětí příčce Baník Stříbro. To na své půdě přivítalo Halži a stačilo mu proti ní jen obhájit roli favorita. Nakonec ale uspět nedokázal. Halže se na poslední letošní utkání připravila lépe a nakonec ze Stříbra odvezla všechny obdy za výhru 5:2. Stříbro tak zůstane čtvrté a bude čekat, zda jej ještě nepředskočí Přimda, která má poslední zápas teprve před sebou. Halže skončí nejspíš osmá. Teoreticky by jí ale ještě mohly sesadit Bezdružice.


Reportáž

Studánka na závěr ztratila bod v Černošíně, šanci dostane Stříbro


Dynamo potřebovalo získat v posledním utkání sezóny všechny tři body, aby si definitivně zajistilo bronzovou příčku. Jenže to nezvládlo. V Černošíne Studánka dlouho prohrávala a nakoenc mohla být ráda, že zápas dostala alespoň do penalt. V těch sice vyhrála, ale ani tak nemá stále nic jisté. Stříbro jí může klidně ještě předskočit, pokud dokáže ve svém posledním domácím utkání zvítězit. V boji o bronz to tak nakoenc bude napínavé až do poslení chvíle. Tohle může být pro Dynamo velmi smutné zaváhání na závěr. Černošín si ještě počká na výsledky svých nejbližších soupeřů. Zatím je osmý.


Reportáž

Trpísty na závěr roznesly na kopytech Bor, padlo jedenáct branek


Ve velkém stylu se loučilo se sezónou v Boru, jen škoda, že přesně opačně, než by si nejspíš tamní fanoušci přáli. Přestou nemohou popřt, že viděli na závěr sezóny parádní fotbal, který doprovodilo hned jedenáct branek. Bor ale každopádně opět pohořel, proti Trpístským hrál celou dobu druhé housle a nakonec prohrál v poměru 2:9. Trpísty si tak zajistily důležité tři body, které je posunou na krásnou celkovou čtvrtou příčku. Bor skončí nakoenc jedenáctý. Především na závěr sezóny měl ale velké problémy a může být rád, že se ještě udržel díky daleko lepší podzimní části v soutěži. 


Reportáž

Mistr na závěr získal povinné vítězství, ale měl problémy


Už jistý mistr z Tisové měl na závěr sezóny jasný úkol. Užít si poslední letošní utkání proti poslednímu týmu tabulky a rozloučit se úspěšně s domácími diváky. To se mu podařilo ale jen napůl. Povinnou výhru si sice zajistil, ale namísto očekávané kanonády zvítězil jen v poměru 3:2, čímž potvrdil, že mu role výrazného favorita vůbec nesvědčí. Jiskra hrála naopak ještě o hodně. Potřebovala body, aby se vyhnula sestupu, a tak trpělivě bránila a zápas soupeři maximálně ztěžovala. Ale nestačilo to. Jiskra opět sestoupí. Oba týmy se tak pravděpodobně rozloučily tímto zápasem definitivně také s třetí třídou.


Reportáž

Lesná smetla Halži, Čechie skončí sedmá


Pro Čechii se vyvynul závěr sezóny tragicky. Jaro Čechie absolutně nezvládla a přes vysoké cíle skončila až nečekaně špatně. Na podzim se jí dařilo skvěle a byla největším favoritem na potrápení Sparty v souboji o titul. O tom, že skončí do třetího místa pochyboval asi málokdo, ale kdeže. Halže hrála na jaře špatně a nakoenc skončila až sedmá. Její špatné období nyní tlustou čarou podtrhla vyskoá porážka v Lesné na závěr sezóny. Halže se rozloučila výsledek 2:7, což není vůbec dobré. Lesná je po výhře zatím osmá, ale pokud bude Zadní Chodov bodovat naplno, skončí nakoenc devátá.


Reportáž

Lázně si v Sulislavi zajistily bronz


Dlouho to na jaře vypadalo, že jsou Lázně z bojů o bronz už dávno vyřazeny, a že se jich nezúčastní. Výborně se jim povedlo ale zhruba posledních pět, nebo šest kol a dokázaly se přitáhnout až na třetí příčku, kterou už musely na závěr jen obhájit v Sulislavi, a to se jim povedlo, i když jen těsným rozdílem 2:1. Celkově tak mohou v Lázních hodnotit sezónu velmi kladně, třetí příčka je nádherná. Sulislav uvoažovala před sezónou o rychlém návratu do vyšší soutěže, ale spíše než postup, nakoenc řešila udržení. Zatím je desátá a může ještě o jednu příčku klesnout.


Reportáž

Planá předskočila v přímém souboji na závěr Kladruby, sudí sáhl šestkrát po červené kartě


V přímém souboji o pozici si to na závěr sezóny rozdaly Planá a Kladruby, které před sobotním dnem dělily přesně tři body. Rozhodující vzájemné zápasy ale hovořily do té doby pro Planou, tudíž, kdyby vyhrála, šla by před v tabulce před soupeře, i když má horší skóre. A přesně to se nakonec stalo. Planá na domácí půdě dokázala ve vyrovnaném utkání těžkého soupeře zkrotit a získala všechy potřebné tři body za výhru 3:2. Oba dva týmy ale mohou ještě předskočit Trpísty a Halže, takže je možné, že pro ani jendoho z nich nakonec nezbyde místo ani v nabité první pětici.


Reportáž

FOTO: Stráž má titul a postoupí, stačily dva body


V utkání rozhodujícím o titulu to bylo nakonec pořádné drama. Do poslední chvíle platil remízový stav, který se už nakonec nezměnil a o vítězi musely rozhodnout penalty. Stráži to ale stačilo. Pro jistotu si své prvenství ale pojistila nakonec ještě druhým bodem. V utkání při ní stálo chvílemi ale i velké štěstí, nechybělo moc a titul spadl do rukou Kostelci. Nakonec vše ale dopadlo podle očekávání a my už můžeme novopečenému mistru jen a jen gratulovat. 

 


Článek

Odešla trenérská legenda. Zemřel fotbalový srdcař Karel Krejčí

15.06.2017 23:10

Patřil mezi jednu z hlavních osobností fotbalu v celém Plzeňském kraji. Vedl nespočet klubů v divizi nebo Krajském přeboru. Karel Krejčí podlehl zákeřné nemoci a odebral se do fotbalového nebe.

Článek

Soutěže před sebou mají poslední kola. Kolik výsledků odhadnete v naší tipovačce?

14.06.2017 17:38

 

Tipujte výsledky utkání a sledujte, jak si se svou úspěšností stojíte ve srovnání s ostatními registrovanými čtenáři pod odkazem TIP LIGA! Po hracím víkendu navíc uveřejňujeme přehled bezchybných tipérů! Tipujte už nyní na zápasy dalšího hracího kola v jakékoliv soutěži České republiky!

Článek

Lavický na hřišti - propagace, nebo degradace soutěže? Trenéři se neshodnou…

13.06.2017 10:44

Psali o tom všude: Jakub Štáfek alias Julius Lavický se chystá do hry! Seriálová postava přejde ze seriálu do reality. Problémová hvězda zažije v dresu Vyšehradu v ČFL svou premiéru! A skutečně se tak stalo – Štáfek nastoupil v 64. minutě do třetí nejvyšší soutěže a na hřišti byl necelou půlhodinu. Jak hodnotí akci pražského klubu trenéři účastníků České fotbalové ligy?

Reportáž

Jiskra ještě vykřesala jiskru naděje, sestupu se ještě může vyhnout


Jiksra Třemešné se o víkendu potkala na svém hřišti při posledním letošním domácím utkání s týmem Sulislavi, kterému už prakticky o nic nejde a sezónu už v podstatě jen v poklidu dohrává. To Jiskra naopak potřebuje každý bod, protože ještě stále živí naději na udržení se ve třetí třídě na úkor Kšic. Ty mají před posledním kolem na Jiskru náskok jen jednoho bodu poté, co se Jiskře proti Sulislavi podařilo vyhrát 4:3 po penaltách. Na závěr to ale bude mít Třemešné snad nejsložitější, jak jen to mít může. Postaví se totiž proti již jistému mistru, který se v posledním domácím utkání bude chtít rozloušit ve velkém stylu. 


Článek

Fotbalové hvězdy pomáhají dětem k pohybu

12.06.2017 00:47

V dnešní přetechnizované době, kdy děti dokážou snadno ovládat počítače, tablety, telefony již od raného věku, je těžké dostat je ke sportu. Je velice obtížné přinutit děti opustit svět virtuální a zapojit je do světa reálného. Například je přivést ke sportu. Spousta známých fotbalových sportovců zakládá své fotbalové školy nebo kempy. Cílem těchto kempů není pouze zlepšení fotbalových dovedností, ale i pohyb na čerstvém vzduchu a začlenění se do kolektivu. Fotbalové školy ukazují dětem, že mohou s ostatními komunikovat či hrát hry i bez počítačů. 

Celkový počet článků: 1100
Zpět na Plzeňský kraj