13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Chlumčany pokračují v bodové sérii

0

Kdo by po šesti kolech čekal, že budou Chlumčany před posledním podzimním kolem v horní polovině, musel být velký optimista. Ale nečekaná výhra v Lukavici nastartovala družinu kolem veterána Lösche k heroickému závěru podzimu, kdy v šesti zápasech ztratila pouze jediný bod. To u Vstiše je to spíše opačně. Rozsáhlá marodka zapříčinila pád dlouho suverénního týmu z čela tabulky. Ani tentokrát nebylo k dispozici mnoho hráčů, přesto dobrý výkon body přinesl.

Krásná branka

Úvodní minuty zápasu byli poměrně vyrovnané, útočné akce se přelévaly s jedné strany na druhou. V 2. minutě přišel první náznak šance, kdy jeden ze záložníků posouval balon za obranu na Tomáše Krejčího , domácí obrana ale na poslední chvíli odpálila balon. Hned za minutu míří do domácího vápna nebezpečný centr, Purdeš jde do souboje s Hůlou. Hůla se ale dostal o něco výš a zažehnal nebezpečí. V 4. minutě poprvé zahrozily Chlumčany. Tomáš Benedikt pálil v těžké pozici a těsně minul branku. Za pár minut znovu útočil domácí celek, Michal Vojáček vypálil z dálky, jeden z obránců však dokázal tečovat balon mimo bránu. V 12. minutě nedokázala obrana Vstiše dostat balon do bezpečí, zmocnil se jej  Jan Janoušek. Ten posunul balon na Martina Kanáta, který mu míč vrátil pěkně proti noze a Janoušek z první technicky vypálil na zadní tyč. Martin Košan se natahoval co mohl, ale míč nedokázal vytlačit mimo. 1:0

Následoval časový úsek bez větší příležitosti. Až v 27. minutě se připomněli hosté. Centrovaný balon z rohového kopu se snášel do prostoru malého vápna, nejvýše se ale dostal Hůla a zmařil šanci. Následovala akce Keramiky. Kanát posunul balon na Lachmana a ten z úhlu vypálil na Košana. Střela však postrádala přesnost a skončila mimo. V 33. minutě zahrávaly Chlumčany roh, po skrumáži před brankou přišla střela, ale skončila pouze v náručí Košana. Za dvě minuty přišla typická akce Vstiše, průniková přihrávka na rozběhnutého Vodičku. Hůla byl však pozorný, v čas vyběhl a odkopl balon. V 36. minutě zahrával domácí celek trestňák z nadějné pozice. Exekuce se ujmul Martin Kanát. Jeho střelu ale dokázal Košan přizvednout na roh. ">

V 42. minutě se odhodlal ke střele z dálky Ondřej Vodička, jeho pokus ale nebyl přesný a Hůla nemusel zasahovat. První poločas završila obrovská šance domácích. Závar ve vápně končí střelou Janouška, na brankové čáře ale zaskočil obránce a následnou Janouškovu dorážku už chytá golman. Poločas tak skončil 1:0

Dramatický závěr

Druhý poločas začal poněkud pomaleji než první. Na úvodní šanci se čekalo až do 51. minuty, kdy sek balonu dostal na hranici malého vápna Martin Švec, jeho první střelu Hůla vyrazil, ale jen před sebe. Na druhý Švecův pokus už nestačil a bylo vyrovnáno. Uběhlo pár minut a své první zakončení v druhé půlce měli i domácí. Střela Kastnera ale postrádala přesnost a brankář ji v poklidu chytil. Šanci otočit vývoj utkání měli hosté v 61. minutě. Jejich nejlepší střelec Ondřej Vodička obešel bránícího hráče a z úhlu vystřelil. Jeho pokus je těsně minul zadní tyč. V 65. minutě domácí opět zahrozili ze standartní situace. Trestňák z nějakých 25-ti metrů mířil přes zeď k tyči. Košan byl ale na místě včas a míč vyrazil. ">

V 72. minutě hosté zahrávali rohový kop, po sérii odrazů ale končí jen v náručí brankáře. Stejnou možnost měli i domácí v 81. minutě. Obránci hostů ale centrovaný balon odvrátili na vápno, kde ho jeden z domácích vrací přes hlavu do vápna. Tam se nejlépe zorientoval veterán František Lösch a ne příliš razantní, ale o to lépe umístěnou hlavičkou překonává Košana. Vedení domácím ale nevydrželo příliš dlouho. Hned za minutu zatáhl levý obránce Vstiše balon k vápnu, tam ho předal Vodičkovi, který prošel napříč vápnem přes několik obránců, posunul si balon vedle vybíhající golmana a skóroval do prázdné branky.  Tři minuty před koncem přenesl Maday balon na druhou stranu k Purdešovi, který vystřelil, jeho střelu ale na brankové čáře vykopl jeden z obránců. Zápas tak skončil nerozhodným výsledkem.

Bod navíc zůstává doma

Pevnější nervy v penaltovém rozstřelu měli domácí. ">

TJ Keramika Chlumčany B
František Lösch (hráč TJ Chlumčany): "Pendolíno se opět jenom přibrzdilo (smích). Soupeř nehrál špatně. Mohli jsme vyhrát i prohrát, takže dva body bereme."

TJ Družstevník Vstiš
Jakub Vodička (hráč TJ Vstiš): "Hned od začátku to pro nás byl těžký zápas, protože jsme do poslední chvíle jsme byli bez golmana, který tedy nakonec přijel. Začátek byl aktivní z obou stran. Domácí se po pěkné střele dostali do vedení, zbytek poločasu byl vyrovnaný, kdy jsme i chvílemi měli převahu. Druhý poločas jsme byli více na balonu a podařilo se nám vyrovnat. Na druhý vedoucí gól jsme dokázali okamžitě odpovědět a v posledních minutách jsme mohli otočit výsledek, ale nestalo se."

M. Hůla [-] - J. Vlček [-] , F. Lösch [-] , J. Janoušek [-] (49. T. Fořt [-] ) , T. Lachman [-] (84. K. Dolanský [-] ) , T. Benedikt [-] , M. Kanát [-] , J. Kastner [-] , T. Beníček [-] , Z. Havlíček [-] , M. Vojáček [-]

M. Košan [-] - P. Purdeš [-] , M. Korčík [-] , O. Vodička [-] , T. Maday [-] , A. Ježek [-] , P. Švec [-] , T. Krejčí [-] , J. Vodička [-] , M. Švec [-] , D. Malý [-]

Hráči zápasu: Z. Havlíček - M. Korčík .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: Langmajer Ladislav - CHLAD Lukáš (N), HŘEBEC Václav (N).