8.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2016-2017

--

I díky brankáři Tománkovi Černice porazily tabulkově silnější Slovan

73. V. Rak (vl.) - 43. M. Ráb
0

Hráči hostujícího Slovanu byli před zápasem v Černicích podle našich tipérů favority. Domácí hráči a hlavně gólman Jakub Tománek však svůj tým podrželi a i v penaltovém rozstřelu zachovali klidnou hlavu. Černice si tak připisují dva body a jsou desáté, Slovan odjel s bodem jedním a obsadil šestou pozici.

První poločas

V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal. Více akcí bylo z kopaček hostujícího Slovanu, Černice ale dokázaly většinu šancí zneškodnit a kde nestačila obrana, předvedl dobrý zákrok gólman. Hra se přelévala ze strany na stranu, na gól si však diváci museli počkat až na konec první půle. Ve 43. minutě po nešťastně hozeném autu Černic dokázali využít slovanští nabídnuté šance a Michal Ráb otevřel utkání – 1:0. Domácí se následně snažili vyreklamovat ofsajd, který ale uznán nebyl. Do šaten tak odcházel za příznivějšího stavu hostující Slovan.

Druhý poločas

Do druhé půle nastoupily oba celky vyrovnaně. Domácí Černice se snažily o vyrovnání, stejně tak i Slovan měl snahu o zvýšení skóre. Gól nakonec přišel po doteku Slovanského Václava Raka, bohužel ale pro něj do vlastní brány, po závoru ve vápně nešťastně ztečoval míč za záda Pavla Žáčka – 1:1. Následovalo několik vyložených šancí Slovanu, ty ale pohlídal Tománek a za svá záda žádný míč nepustil. Utkání proto dospělo k penaltovému rozstřelu.

Penaltový rozstřel

První série dopadla úspěšně pro Černice, jejich hráč proměnil, naopak Slovanu se to nepovedlo -1:0. Druhá série začala trefou Táborského do břevna, Slovan proměnil -1:1.. Následující kolo naopak neproměnil Slovan, zato Černice ano – 2:1. Třetí kolo proměnili oba celky – 3:2. A ve čtvrtém kole stačila úspěšná trefa Černic, která přišla.

Černice proto slaví výhru na penalty a připisují si dva body. Slovan odjíždí s bodem jedním.

TJ Sokol Plzeň - Černice B
Václav Nesnídal: Šlo o vyrovnaný zápas, Slovan byl místy aktivnější, nás ale podržel brankář.

SK SLOVAN Plzeň 1910
Pavel Žáček: Bohužel jsme neproměňovali vyložené šance. Z ničeho nic jsme poté dostali vyrovnávací gól a penalty jsme prostě nezvládli.

J. Tománek [-] - R. Nádraský [-] , K. Kaňák [-] (65. M. Fencl [-] ) , P. Toman [-] , T. Valm [-] , V. Holeček [-] (55. J. Král [-] ) , K. Kuncl [-] , T. Engl [-] , M. Engl [-] , M. Macháček [-] , L. Táborský [-]

P. Žáček [-] - P. Macháč [-] (36. M. Vričan [-] ) , J. Reischig [-] (68. V. Rak [-] ) , M. Ráb [-] , P. Bouřil [-] , J. Zýka [-] , J. Nosek [-] , L. Mareška [-] , M. Makkai [-] , M. Sartorius [-] (51. M. Sartorius [-] ) , M. Janoušek [-]

ŽK: 14. M. Macháček , 24. R. Nádraský , 56. P. Toman , 65. L. Táborský , 87. T. Engl - 38. M. Ráb , 40. M. Janoušek , 76. V. Rak , 86. M. Sartorius , 87. L. Mareška .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: KOMÍNEK Jiří - NESNÍDAL Václav (N), TOMRDLE Václav (N).