16.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Domácí Žlunice první jarní zápas vyhráli a připsali si důležité tři body.

5. T. Pižl , 67. O. Sys
0

První zápas na žlunickém pažitu byl pro diváky velmi zajímavým zápasem, protože přijel velmi silný soupeř ze Staré Paky. Domácí tým je ale na svém hřišti velmi silný a v tomto zápase to bezezbytku potvrdil.

První domácí zápas pro hráče Žlunic v jarním kole přivedl na jejich pažit velmi silný tým ze Staré Paky. Tým ze Staré Paky velmi dobře organizovanou obranu a vyráží do rychlých brejků, pro které má v týmu znamenité hráče.V prvním poločase byl jasně lepší domácí tým ze Žlunic, což bylo jistě pro fanoušky domácích velmi milým překvapením. Hosté ze Staré Paky se do vyložených šancí mnohokrát nedostali, a proto přišel trets pro hostující hráče. Velmi brzy šel tým Žlunic do vedení a to už v 5. minutě zásluhou domácího kapitána Pižla Tato branka domácí tým uklidnila a  dovolila hrát domácím hráčům útočný fotbal po křídlech. Přibližně ve 30. minutě trestuhodně Kroupa přestřelil z malého vápna odkrytou branku. První poločas tedy byl ukončen za stavu 1:0 pro domácí tým a hosté museli přidat, aby si v druhém poločase zajistili nějaký ten bodík.

V druhém poločase domácí hráči přidali druhou branku a zvítězili 2:0.

Všichni byli zvědaví, jestli se hostující tým vzchopí a vstřelí branku, která by Staré Pace přinesla možnost bojovat o cenné vítězství ze hřiště soupeře. Ve druhém poločase byl ze začátku lepší tým Žlunic, ale postupem času domácím docházeli síly a hosté ze Staré Paky se čím dál víc tlačili do pokutového území Žlunic. V 67. minutě dává gól domácí hráč Sýs a je téměř rozhodnuto – 2:0. Poté Stará Paka prováhala svojí největší šanci, když útočící hráč sám před brankářem netrefil balon a výsledek zápasu tak nezdramatizoval. Stará Paka posledních deset minut hrála jen nakopávané míče na své útočníky, ale žádnou vyloženou šanci už neměla a tak přišla zasloužená výhra domácích 2:0. Domácí tým si tak připsal cenné tři body to tabulky okresního přeboru, když hned v prvním zápase udržel domácí brankář Smutný nulu a zajistil si tak místo v sestavě kola.

TJ Třešňový květ Žlunice
Šádek Ondřej (vedoucí týmu Žlunice): V první poločase jasně lepší domácí tým. Hosté se do vyložených šancí nedostali. Velmi brzy šel tým Žlunic do vedení a to už v 5 minutě zásluhou Pižla. Což domácí tým uklidnilo a dovolilo hrát útočný fotbal po křídlech Přibližně ve 30 minutě trestuhodně Kroupa přestřelil z malého vápna odkrytou branku. Ve druhém poločase ze začátku lepší tým Žlunic ale postupem času docházeli síly a hosté se čím dál víc tlačili do pokutového území. V 67 dává gól Sýs a je téměř rozhodnuto. poté stará Paka prováhala svojí největší šanci, když útočící hráč sám před brankářem netrefil balon. Stará Paka posledních 10 minut hrála jen nakopávané míče na útočníky, ale žádnou vyloženou šanci už neměla a tak zasloužená výhra domácích 2:0