12.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

Šulc v poslední minutě rozhodl o výhře Tišic

90. J. Šulc
0

Nesmírně důležité tři body vezou z půdy poslední Dlouhé Lhoty fotbalisté Tišic. V zápase dvou týmů, kterým se nedaří, to dlouho vypadalo na remízu, v poslední minutě ale rozhodl Šulc o výsledku 0:1.

Bejr kazí náladu hostujícím střelcům

Jako souboj o naději museli pojmout tento zápas fotbalisté domácí Dlouhé Lhoty. Před nimi se totiž v tabulce již vytvořila velká bodová díra a za ní se nacházel například další nováček soutěže z Tišic, kterému se poslední zápasy rovněž nevydařily. Do tohoto utkání ale vstoupili hosté lépe a už ve 3. minutě spálil tutovku Dokoupil, který po přihrávce od Laudy na malém vápně netrefil prostor branky. Jako by tím nastavil ráz utkání, kdy se šance střídaly na obou stranách, ale s jejich zakončením měly oba týmy problémy. Podobně se stejnému hráči vedlo ve 13. minutě, kdy se mu po ideální přihrávce mezi obránce od Novotného podařilo nastřelit jen vyběhnuvšího brankáře Bejra. O dvě minuty později mohlo udeřit na druhé straně, ale Hádek vytáhl zázračný zákrok proti hlavičce Limra z bezprostřední blízkosti. Ve 20. minutě mohli otevřít skóre opět domácí, Hádek ale po závaru vytáhl další vynikající zákrok. Další šanci měla Dlouhá Lhota po ztrátě hostů uprostřed hřiště, Limr ale opět neuspěl, když tentokrát minul branku.

Rozhoduje Šulc v poslední minutě

Také ve druhém poločase hra plynula stejně. Oba týmy kupily řadu nepřesností i chyb, ze kterých pak plynuly šance. Ale to zakončení... Střídající tišický Toman se ve 47. minutě řítil sám na gólmana, ten ale jeho střelu vyrazil reflexivně nohou a hned z protiútoku na druhé straně mířila střela Nastoupila těsně vedle. V 52. minutě měli domácí možnost využít trestného kopu, míč ale nikým nepovšimnut prošel skrz vápno až do zámezí. Hned o tři minuty později se v nadějné pozici ocitl hostující Lauda, s jeho střelou levačkou však neměl gólman potíže. V 60. minutě na druhé straně domácí pěkně kombinovali podél velkého vápna soupeře, ke střele se odhodlal kapitán Šolc, ta ale naštěstí pro Tišické neměla gólové parametry. V závěrečné půlhodině to vypadalo, že domácím dochází síly a aktivita se přesouvala na kopačky Tišic. Nejprve Lauda nevyužil ideální přihrávku Šulce a přestřelil, v 89. minutě pak téhož hráče vychytal gólman Bejr. Drama posledních minut pokračovalo – domácí se dostali k rozehrání trestného kopu, po odraženém balónu se ale do brejku utrhl Šulc a podél brankáře konečně protrhl střeleckou smůlu. 0:1. V nastaveném čase mohl vítězství ještě potvrdit Lauda, ale v dnešním zápase neobul střelecké kopačky a nastřelil výborného gólmana Bejra.

TJ Sokol Tišice
Radek Zámečník - trenér: Jeli jsme si pro tři body a ty se nám podařilo s vypětím všech sil i s trochou štěstí urvat. Výkon nebyl podle našich představ. Velký dík patří našim fanouškům a Ultras, kteří nás přijeli i přes nepřízeň počasí a výsledků podpořit a mají na zisku tří bodů velkou zásluhu