Ladislav Sýs: Jsem přesvědčen o tom, že sezonu tenhle tým vyhodnotí jako historicky nejúspěšnější.

V pátečním předehrávaném kole rozhodl Ladislav Sýs těsně před koncem zápasu o výhře Kladivářů ve Štěpánově. My jsme mu pak položili několik otázek.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
Spíše se mě zeptejte, kdy hodlám s fotbalem skončit (smích). Pokud si ale pamatuji dobře, tak to bylo asi v patnácti letech.
Kolik Vám je tedy let?
Ještě dnes mohu říct, že 38.
Na jakém postu nastupujete?
Jsem universál, takže kam mě náš stratég postaví, tam stojím (smích) Jinak nejčastěji útok nebo střední záloha.
Hrál jste za jiný klub než Hamry?
Začínal jsem v Pohledci a část svého fotbalového života jsem strávil v TJ Kaňk (OP Kutná Hora).
Jak hodnotíte páteční zápas ve Štěpánově?
Nečekaně těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Na to, že jsme v zápase dvakrát prohrávali, jsou pro nás tři body zlaté.
Popište váš rozhodující gól?
Nic složitého, jen dobře kopnutá penalta v 86. minutě zápasu. Lví podíl na ní měl náš útočník Milda Gregar, který po dlouhém a bojovném sprintu, zvládl ještě šikovně upadnout.
Byl jste zvolen hráčem kola, co říkáte na ocenění a jak se vám hrálo v zápase?
Děkuji všem z klubu, kteří do pozdních nočních hodin trávili čas u internetu jen proto, aby měli jistotu, že se opět zvýší částka v naší týmové kase (smích). Každopádně hezká tečka za zápasem, ve kterém jsme získali tři důležité body.
V neděli jste pak nastoupili v Pohledci , jak to probíhalo zde?
Do Pohledce jsme si jeli pro tři body a potvrzení naší vedoucí pozice v tabulce, takže z tohoto pohledu musíme být spokojeni. Je pravdou, že hráči domácího týmu nám cestu k vítězství, zvláště ve druhém poločase, poněkud usnadnili. Každopádně „klobouček“ před „dědkem“ Smejkalem (smích).
Opět jste se střelecky prosadil, jak?
Po nedůrazu domácí obrany jsem v 17. minutě střelou k tyči vyrovnal na 1:1 a nastartoval tak naši „mašinu“ k potřebným třem bodům.
V sobotu přivítáte doma v tabulce pátý Jimramov. Co od zápasu očekáváte?
Určitě to nebude jednoduché utkání, nicméně v domácím prostředí body neztrácíme, takže si jdeme pro další tři.
Jste spokojen s probíhající sezonou?
Pokud spolehlivě zvládneme zbývající tři zápasy, jsem přesvědčen o tom, že sezonu tenhle tým vyhodnotí jako historicky nejúspěšnější.
Na jaký zápas v sezoně se nejvíce těšíte?
Asi na ten řecko-římský na OH v Riu (smích).
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
Tohle zaplatí ti, co pro mě hlasovali, i když jim možná něco málo přispěji (smích).
Nějaká veselá příhoda z kabiny?
Nejsem si jist, zda za veselou příhodu můžeme považovat situace, kdy někteří z nás jezdí pravidelně na zápasy bez chráničů nebo kopaček …
Máte nějaký rituál před zápasem ?
Před každým zápasem si doma na pár minut sednu na terasu a popřemýšlím, zda to mám ještě vůbec ve svém věku zapotřebí (smích).
Chodíte se dívat na Áčko Hamrů ?
V podstatě vůbec, ale není to proto, že by se na ně nedalo dívat . I když pár startů za A tým jsem si v letošní sezóně taky připsal.
Jak hodnotíte rozhodčí v okrese?
Na hřišti jsem ještě žádného „čůrat“ neviděl, takže z tohoto pohledu „palec nahoru“ (smích). Ale vážně, myslím, že zápasy zvládají celkem slušně, i když to někdy nemají vůbec jednoduché.
Co říká fotbalu vaše rodina ?
Myslím, že za těch pár let si již zvykli
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Tenis, kolo, golf.
Jaké máte zaměstnání?
Mám na starosti obchodní úsek největší žďárské stavební firmy.
Oblíbený film nebo seriál?
Kultovní české filmečky - Na samotě u lesa, Marečku podejte mi pero nebo Vrchní prchni.
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
Sparta Praha, Borussia Dortmund, Everton FC – a pomalu si budeme muset také zvykat na Shanghai Shenhua.
Byl jste někdy na ligovém zápase, či reprezentačním?
Asi největším skalpem byl zápas Zbrojovka Brno vs. Slavia Praha v roce 1996 v Brně za Lužánkami, kterému tehdy přihlíželo asi 45 tisíc diváků.
Jak si myslíte, že dopadneme na Mistrovství Evropy?
Myslím, že postup ze skupiny bude překvapením.