Dvacetiletý vysokoškolák Martin Hýbl pečlivě sleduje portal fotbalunas.cz. Fotbalem relaxuje a odreagovává se od všedních starostí.

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 22. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Kdy jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
S fotbalem jsem začal asi v šesti letech. Největší podíl na tom, že jsem začal s fotbalem patří tátovi a kamarádům.
Kde všude jste hrál?
Začínal jsem zde ve Vísce, kde jsem hrál za žáky a později, když byla žákovská kategorie zrušena jsem hrál za benjamínky taktéž ve Vísce, když už jsem z benjamínků vyrostl, hrál jsem fotbal v Libici nad Doubravou, po zrušení žáků v Libici jsem hrál v Jeřišně, kde jsem hrál jak za žáky tak za dorost. Když už jsem za dorost hrát nemohl, šel jsem zpět do Vísky, kde bych rád hrál co nejdéle to půjde.
Jak hodnotíte poslední zápas?
První poločas jsme hráli strašně, Štoky udeřily hned z první šance už ve druhé minutě. Zbytek poločasu se fanouškům asi moc nelíbil, žádné vyložené šance, mnoho chyb na obou stranách. Nám se Naštěstí podařilo vstřelit gól do šaten z rohového kopu. Druhý poločas neměl s prvním nic společného. Dostali jsme se konečně do pohody a začali si nahrávat balony i po zemi, což je naše silná zbraň. Z této naší zlepšené hry jsme vytěžili gól, který nás definitivně uklidnil. Po chvilce jsme přidali další a pak ještě jeden. Vítězství jsme si na konci zápasu pohlídali.
Proč si myslíte, že jste byl vybrán za hráče kola?
Zápas se mi povedl, dokázal jsem vstřelit dvě branky, což pomohlo otočit zápas a porazit Štoky. A když už jsem se objevil v sestavě kole, velice mi pomohli spoluhráči a kamarádi, kteří pro mě hlasovali, a kterým bych tímto chtěl moc poděkovat za hlasy.
V neděli Vás čeká v posledním kole derby s Libicí co od zápasu očekáváte?
Očekávám pohodové vítězství, doma jsme již dvě sezóny neporaženi a je to poslední zápas sézony, tak si to nemůžeme pokazit. Myslím si, že přijde hodně lidí a atmosféra bude jako vždy skvělá.
Kdo je trenérem Vísky,jste s ním spokojeni?
Trénery máme dokonce dva, Radka Křivského a Miroslava Nedbala, oba dva pro vísecký fotbal dělají všechno co je v jejich silách. Pod jejich velením se ve Vísce zase začal hrát krásný útočný fotbal. A když se sejde málo hráčů jsou schopni i naskočit do zápasu, jako tento víkend ve Štokách a odehrát velice slušné utkání. Radek Křivský si dokonce připsal i nádhernou asistenci u gólu mého bratra Radka Hýbla, když ho parádně vyslal do úniku.
Proč si myslíte, že se nepodařilo Vísce postoupit?
Zlomový byl hned první jarní zápas s Malčí, kde jsme prohráli 1:0 a také zápas v Úsobí, kde jsme prohráli 5:1, tyto body nám bohužel na konci sezóny chybí. Našim největším problémem jsou veliké výkyvy v předvedené hře.
Utužujete nějak fotbalovou partu?
Když je čas, po zápase se chodí do hospody, kde se rozebere právě odehraný zápas. Také už máme naplánované letní soustředění na Pálavě.
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
Určitě bude. Zatím to ještě není definitvní, ale očekávám, že budu muset dodat flašku rumu, našeho nápoje síly.
Jak hodnotíte rozhodčí v okrese?
Výkony rozhodčích nejsou nejlepší, ale co bychom také ve "čtyřce" mohli očekávat.
Jaké máte zaměstnání?
Jsem studentem vysoké školy.
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
V Česku je to Slavia Praha a ve světě fandím Liverpoolu FC.
Oblíbený hráč, fotbalový vzor?
Už od dětských let je mým vzorem bývalý kapitán mého oblíbeného týmu Steven Gerrard.
Čím je pro vás vlastně fotbal?
Fotbal je pro mě místem, kde mohu zapomenout na všechny povinnosti a soustředit se pouze na hru. Také je to pro mě obrovský relax.
Jak myslíte, že dopadne ME hráčů do 21 let?
Doufám, že češi se ve velké konkurenci jaká na ME bude panovat neztratí, a že budou předvádět výborné výkony, díky kterým se kvalifikují na Olympijské hry do Ria.
Už jste slyšel o novém fotbalovém portálu fotbalunas.cz, co na něj říkáte?
Dá se říct, že tento portál sleduju už od jeho založení. Strašně rád se probírám tabulkama, koukám na střelce gólů a pozápasové ohlasy. Díky tomuto portálu se i ty nejmenší vesnické týmy mohou cítit jako velkokluby a hráči jako fotbalové superhvězdy.