Vítězslav Moravec začal hrát fotbal v pětadvaceti letech

Tento jedenatřicetiletý předstoper Polničky se výborným výkonem v prvním jarním kole na hřišťi Vlachovic postaral o to, že si Polnička po remíze 2:2 odvezla jeden bod. Naši čtenáři si ho poté zvolili Hráčem 8. kola IV. třídy.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
S fotbalem už jsem začal jako malý kluk, ale do mistrovských utkání jsem začal nastupovat až v 25 letech za Polničku, kde jsem dodnes. Do Polničky jsem šel především za kamarády.
Pamatujete, proti komu jste nastoupil ?
Nastoupil jsem proti Bobrové na domácím hřišti.
Váš první vstřelený fotbalový gól?
Nepamatuji si přesně soupeře, ale vím, že jsem střílel těsně za hranicí velkého vápna a přes teč obránce se míč dostal za záda brankáře.
Nějaké úspěchy ve fotbale?
2 x třetí místo na turnaji o pohár Vladimíra Stehlíka v Hamrech.
Hrál jste za jiný klub než Polnička?
Za jiný klub než Polnička jsem nehrál , je to moje srdeční záležitost.
Jak hodnotíte nedělní zápas ve Vlachovicích?
V prvních 15 minutách jsme dostali soupeře pod velký tlak , kde jsme nezužitkovali 4 gólové situace, kde se mi nepodařilo také jednu proměnit. Do třicáté minuty od nás polevil tlak a hrál se fotbal nahoru a dolů a ke konci prvního poločasu jsme si znovu vytvořili tlak, který jsme zužitkovali k první vstřelené brance. Druhý poločas začal podobně jako ten první, dostávali jsem soupeře pod tlak, ale nedokázali jsme se dostat k zakončení. K druhé vstřelené brance pomohl střídající hráč Jirka Víška, který utekl po straně a nahrával na nabíhajícího Michala Neubauera, který se v koncovce nemýlil a zvýšil náskok na 2:0. Po získaném vedení jsme přestali hrát fotbal a začali jsme se bát o výsledek, který se projevil v poslední čtvrthodině, kde jsme po chybách a odkopávaných balónech inkasovali dvě branky, které nás stáli zisk tří bodů.
Byl jste zvolen hráčem kola, co říkáte na ocenění a jak se vám hrálo v zápase?
Za vítězství jsem moc rád a tímto bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům a moc dobře vím, co to pro mě znamená (náš pokladník po mně bude požadovat Rum za hráče kola). Nastupoval jsem do prvního mistrovského utkání nervózní, ale odhodlaný odehrát dobrý výsledek.
V neděli odehrajete zápas s Jívovím B. Co od zápasu očekáváte?
Doufáme, že se nebude opakovat podobná situace jako ve Vlachovicích a pokud získáme vedení nad kvalitním týmem jako je Jívoví B , že nepustíme zisk tří bodů před domácím publikem.
Na jaký zápas v sezoně se nejvíce těšíte?
Těším se na všechny zápasy v sezóně, jelikož jich máme jenom čtrnáct za celou sezónu a už jich osm máme za sebou. Nejvíce se těším na zápas s Jívovím, protože nás trénuje jejich hráč Jirka Zachara.
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
Jak již jsem zmiňoval, výše je to za flašku rumu, shodou okolností to vybírá hráč, kterému říkáme "Rumíňo"
Nějaká veselá příhoda z kabiny?
Veselých příhod v kabině je spousta. Hlavně, když je hráč moc sebevědomý a rovná se na úrovni Christiana Ronalda a přitom mu balon překáží (smích).
Máte nějaký rituál před zápasem ?
Pod fotbalové kraťasy si oblékám svoje šťastné spodní prádlo (smích).
Chodíte se dívat ve volnu na nějaký jiný tým v okolí?
Chodím na divizní Žďár a na sousední Hamry hrající okres.
Jak jste si v zimě odpočinul od fotbalu?
V zimě jsem si odpočinul jen do nového roku, protože po novém roce jsme začali zimní přípravu v tělocvičně.
Naopak, prozradíte nám, kam se chystáte v létě na dovolenou?
Dovolenou využiji k cestování po české republice a jejich památkách.
Co říká fotbalu vaše rodina ?
Rodina mě ve fotbale podporuje, a když je domácí utkání, dívá se na mě manželka s dcerou.
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Hlavním sportem je pro mě fotbal, který míváme 2x týdně. Pokud je zimní přestávka, hlavním sportem pro mě je hokej a v letní přestávce využívám jízdu na kole a tenis
Jaké máte zaměstnání?
Pracuji jako stavební dělník u žďárské firmy.
Oblíbený film nebo seriál?
Líbí se mi české před a po revoluční klasiky, jako Kurva hoši guteen tag, Vesničko má středisková ... a ze seriálů je to Okresní přebor, kde mi kluci žertem v kabině říkají zdjavotník Áda
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
Z tuzemských klubů je to Sparta a ze zahraničních je to Barcelona a Bayern München, který jsem osobně navštívil.
Na jakém zápase jste byl ?
Byl jsem na přípravném zápase Bayern München s FC Barcelona , byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, když z ochozů fandilo 75 000 diváků.
Oblíbený hráč, fotbalový vzor?
Z aktuálních David Lafata a z již nehrajících to je Pavel Nedvěď. Fotbalový vzor Messi z Barcelony a Robben z Bayernu.
Jak myslíte, že dopadne finále hokejové extraligy?
Oba soupeři jsou vyrovnaní, ale vzhledem k počtu vítězství v základní části má blíže k titulu Liberec.
Oblíbené jídlo co vám nejvíce chutná?
Řízek , knedlo zelo... prostě domácí česká kuchyně.
Oblíbené pití?
Pivo a z nealka vodu (šťávu (smích).
Čím je pro vás vlastně fotbal?
Fotbal je pro mě jednou z životních priorit , ale především je to rodina a jejich zdraví.
Co říkáte na portál fotbalunas.cz ? Sledujete ho pravidelně?
Myslím si, že to je výborná věc pro takto amatérský fotbal. Může se takhle o nás dozvědět kdokoliv. Sám sleduji přes tento portál jiné soutěže.