Štěpán Havel - Kdyby se hrálo ještě pět minut tak bylo srovnáno

Hráčem 13.kola se stal Štěpán Havel z týmu FKP Turnov. Štěpán nastoupil až do druhého poločasu. Jeho dva góly rozhodly o vítězství Turnova ve Dvoře Králové. Štěpána jsme pro Vás vyzpovídali a zde si s ním můžete přečíst rozhovor.

0
Vyhrál si hráče kola za neuvěřitelnou přestřelku ve Dvoře Králové. Jaký byl ten zápas z tvého pohledu?
Z mého pohledu byl zápas vyrovnaný, ale myslím si, že na tom měli velký podíl rozhodčí, s čím se ve Dvoře Králové počítalo. Prvních 25.minut měl převahu domácí tým, když dali gól na hranici ofsajdu. Ve třicáté minutě srovnal na 1:1 Denis Frimmel po pěkném centru Martina Čuříka. Druhý poločas začal lépe Dvůr Králové, ale po pěkném trestňáku se prosadil tradičně Josef Petřík a vedlo se 2:1. Domácí potřebovali srovnat a to, už vyhovovalo mně na brejky (smích) a dvakrát jsem úspěšně utekl. Za stavu 4:1 to vypadalo, že je po zápase. Kolik se, ale kopalo trestňáků kolem našeho vápna posledních 15 minut, to bylo opravdu mnoho, a domácí toho uměli využít a zápas skončil 4:3. Naštěstí góly přišly pozdě a my jsme zvládli odvést domů tři body. :)
Co sis říkal, když se Dvůr dotáhl na rozdíl jediné branky?
Že, kdyby se hrálo ještě pět minut, tak bylo srovnáno.
Dal jsi dva góly. Popiš nám, jak padly…
První gól padl, když jsem utekl z pravé strany a obhodil gólmana. Druhý jsem z vápna trefil pod klacek. :-)
Nemohl být hattrick?
V zápase jsem měl dvě šance a obě jsem proměnil. Takže bohužel, budu si muset ještě počkat. :-)
Zatím jsi střídajícím hráčem. Co udělat víc pro základ?
Tak pro mě je důležité, že týmu můžu pomoct a jsem rád, že po operaci křížového vazu, kterou jsem podstoupil v lednu, můžu vůbec nastoupit.
Teď sis dvěma góly možná o něj řekl. :-)
Tak tohle už je na trenérech, ale jestli nastoupím nebo nenastoupím. Neřeším, pro nás je důležité potvrdit tři body.
Po špatném začátku jste se zvedli. Něco jste změnili v přípravě, nebo v přístupu?
Abych pravdu řekl, na začátku jsem s týmem žádné zápasy neabsolvoval, protože jsem byl na rozehrání v Lomnici v krajském přeboru, ale myslím, že v tom hrál velkou roli los, který jsme měli hodně těžký.