Libhošť porazila v přípravě Hrabovou

0

Libhošť začíná s laděním a zkoušení nových věcí, nacvičování a připravování před jarní části soutěže. V prvním přípravném utkání si na novojičínskou umělou trávou pozvali v neděli 18. února v 15:00 hodin účastníka I.B tř. sk. B tým TJ Sokol Hrabová.

FC Libhošť  - TJ Sokol Hrabová 2:1 (1:0)

neděle 18. 02. 2024 v 15:00 hod.

Branky: 27. Jan Smolarčík (PK), 50. Filip Žárský - 54. soupeř, ŽK - Smolarčík J., Hanzelka L. (oba Libhošť), rozhodčí: Tomšík Z., AR1, AR2, Diváků: 25.

„Utkání nabídlo svoji kvalitu hlavně v prvním poločase, hrálo se ve vysokém tempu. Byli jsme kompaktnějším týmem, který měl po většinu času převahu a míč pod kontrolou. Soupeř hrozil hlavně z brejků. Měli jsme příležitosti, ale nebyli jsme ve vápně dostatečně důrazní. Dvě naše neuznané branky v úvodu padly po ofsajdech. Netrefili jsme pak několikrát branku z gólových šancí. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, tak můžeme být v celku spokojeni, neboť jsme vyzkoušeli i různé pozice hráčů, nacvičené přechody a kombinace,“ nastínil úvod přípravného utkání trenér Libhoště Luděk Odstrčilík, který dříve v Hrabové působil jako trenér. Po důrazu v pokutovém území hostů byl v 27. minutě podražen libhošťský útočník Žárský a nařízený pokutový kop Honza Smolarčík s přehledem proměnil. Tentýž hráč ještě pět minut před úspěšným pokutovým kopem obdržel žlutou kartu za zbytečné zakopnutí míče po odpískání. Hosté dvakrát zahrozili z brejků a centrů do šestnáctky, kde se v jednom případě po odraženém míči dostal soupeř ke střele, kterou libhošťský gólman Dubec pohotově vyrazil na roh. V 37. minutě měl Smolarčík další vyloženou šanci, kterou však trestuhodně zahodil dělovkou mimo branku soupeře. Druhý poločas už nebyl tak kvalitní a rovněž tempo hry se výrazně zpomalilo. V 50. minutě se konečně střelecky prosadil útočník Filip Žárský a Libhošť vedla o dvě branky. V 54. minutě se podařilo hostům snížit téměř z ničeho, nebo spíše po nedorozumění obránců s brankařem. Soupeř měl v druhém poločase taky několik šancí a střel, které většinou mířily mimo brankovou konstrukci. V některých pasážích se pak více diskutovalo, než hrál fotbal a rovněž bylo k vidění mnoho nepřesností na obou stranách. Po zbytečné ztrátě míče a následném faulu viděl žlutou kartu v 66.  minutě libhošťský Lukáš Hanzelka. V závěru již oběma týmům viditelně docházely síly a skóre tak až do posledního hvizdu rozhodčího Tomšíka se nezměnilo.

„Těch šancí dát gól bylo hlavně v prvním poločase poměrně dost. Teď to nemrzí tolik, jako by to mrzelo v mistrovském utkání, ale i tak je to škoda. S druhým poločasem, hlavně s přístupem některých hráčů nejsem spokojen a máme ještě na čem pracovat," uvedl v závěru libhošťský lodivod Odstrčilík.

Zaslal: Zbyněk Tomšík

Štítky

Přátelské utkání Moravskoslezský | 1.A třída sk. A Moravskoslezský | 1.B třída sk. B TJ SOKOL Hrabová FC Libhošť

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.