Přezimování a nabitá příprava FK Slovanu Záblatí

0

FK Slovan Záblatí přečkává zimu na 6. pozici tabulky 1.B třídy sk. B Moravskoslezského kraje.

Příprava

FK Slovan Záblatí odehrál v rámci přípravy už tři zápasy. Nejprve tréninkové utkání s Věřňovicemi, které zvládl s přehledem a soupeře udolal 10:1. Dále dvě porážky v duelech s Dolní Datyní (6:5) a minulou sobotu 11.2.2023 proti Stonavě (5:2).

Utkání se Stonavou začalo v 10:00 na umělém trávníku v Horní Suché. Start se hráčům Slovanu Záblatí příliš nevydařil a první poločas prohráli 4:1. Ve druhé půli měli větší držení míče a podařilo se vstřelit druhou branku. V závěru ale ještě Stonava zvýšila na konečných 5:2. Za Záblatí se trefili Dušan Socha a David Dendis.

Další přípravný zápas odehraje Slovan 18.2. s Albrechticemi a následující týden ve čtvrtek odjíždí na čtyřdenní soustředění do Hrádku. Poté je čeká devadesát minut proti Fučíku Orlová a semifinále poháru s Horní Suchou.

Změny v kádru

Za jediný příchod můžeme považovat návrat Michala Šindlera, který se do Záblatí vrací z Polska. Nikdo klub neopustil.

Rozhovor s členem týmu

Záložníka Slovanu Záblatí Tomáše Jánoše jsme vyzvali k pár rychlým otázkám...

Jak jste se do záblatského fotbalu dostal?

Přišel jsem z dorostu Havířova, jelikož už jsem nechtěl dojíždět. Chtěl jsem skončit s fotbalem, ale pak mi fotbal začal chybět, tak jsem začal trénovat se Záblatím a pak i hrát. Před Havířovem jsem byl ještě ve Vítkovicích, tam jsem se dostal z Baníku Ostrava, kde jsem byl od benjaminků až do žáků.

Jak se zatím v přípravě hraje vám?

Příprava probíhá dobře. Máme dva tréninky týdně. Úterky buď to běžecké, nebo jsme byli i v posilovně. Akorát jedno úterý jsme měli trénink na umělé trávě v Orlové a čtvrtky máme herní tréninky v hale Bospor. Soustředění bude běžecké, to bude náročnější.

Autor článku: Jiří ŠTENCEL