Volduchy prohnaly v poháru Slavoj Mýto

0
Ve Zruči se na umělém povrchu utkaly v rámci 1. kola Poháru PKFS Volduchy se Slavojem Mýto. Proti favorizovanému účastníkovi krajského přeboru se nedaly a dostaly Mýto až do penalt.

1. kolo Poháru PKFS, TJ VOLDUCHY - SLAVOJ MÝTO 3:4 (0:2), pen. 4:5

Slavoj byl proti loňskému účastníkovi okresního přeboru jasným favoritem. Voldušští ale prokázali zlepšenou formu z konce podzimu 1. B třídy a soupeři, jenž působí o dvě soutěže výše, dokázali vzdorovat.

Utkání začalo podle očekávaných not. Slavoj se držel na míči a Hřebenáři se snažili od poloviny hřiště napadat. V úvodních minutách se před oběma brankami nic pozoruhodného neudálo, ovšem jako blesk z čistého nebe přišla akce Mýta v 9. minutě. Po nedůrazu hráčů Volduch se hráč Slavoje dostal na pravé straně k centru, kterým přesně našel Švejdu. Ten z první poslal balón za Fousova záda a Mýto vedlo - 0:1! Ve 13. minutě opět pálili Mýtští, tvrdá rána ale těsně minula konstrukci Fousovy branky. Volduchy dál zuby nehty bránily, směrem dopředu je brzdily nepřesnosti, přesto se ale v 17. minutě dostaly do nadějné šance. Po trestném kopu Hoblíka se k hlavě probojoval Žák, jehož pokus ale gólman Slavoje s přehledem lapil. Ve 27. minutě mohl Slavoj zvýšit. Po chybě v rozehrávce Volduch se dostal mýtský útočník do brejku, který však zakončil nepřesně. O tři minuty později se už ale Slavoj radoval. Po dalším nedůrazu voldušských hráčů ve vlastním vápně se opřel za vápnem do odraženého balónu Bejček a nádhernou pumelicí k tyči nedal Fousovi šanci - 0:2! Ve zbytku poločasu mělo Mýto nadále míč více na svých kopačkách, nic nebezpečného už se ale neudálo.

Do druhé půle Volduchy nasadily Jana Černého, Slavoj pro změnu vystřídal gólmana. A hned ve 47. minutě se Volduchy radovaly ze snížení. Trestný kop Škardy skončil nejprve na tyči, od které se balón odrazil k Nedorostovi, jenž jej dotlačil do sítě - 1:2! Volduchy gól pokropil živou vodou a začaly dělat Mýtu problémy. Uběhlo sotva pět minut, když do obrany Slavoje vlétl Zlatohlávek, k balónu se dostal dříve i než gólman Matouš a s přehledem vyrovnal na 2:2! Hřebenáři vycítili šanci na dobrý výsledek a na hřišti doslova dřeli. Mýto sice bylo fotbalovější, ale k vážné šanci se ve druhé půli dostalo až v 65. minutě. Proti střele z blízka ale fantasticky zakročil gólman Fous. V 67. minutě Volduchy nasadily do pole ještě Libora Straku a teprve sedmnáctiletého Kodla. Dlužno říct, že obraz hry se nezměnil a dál se bojovalo o každý metr hrací plochy. V 82. minutě se před vápnem Volduch srazil s protihráčem voldušský Bron. Zůstal na zemi ležet s vyraženým dechem, hra ale pokračovala. A právě přes Bronův prostor se otevřela vrata pro průnik Slavoje, jenž toho využil Štychem. Ten si poradil před Fousem mazácky a poslal Mýto krátce před koncem do vedení - 2:3! Voldušský Bron nebyl schopen dál pokračovat ve hře a Hřebenáři museli dohrávat v deseti. Ani to je ale nezlomilo. V 89. minutě se na pravé straně uvolnil Kodl, přesně odcentroval na hlavu Hoblíka a bylo vyrovnáno - 3:3! Zanedlouho sudí M. Havránek duel ukončil a o postupujícím musela rozhodnout penaltová loterie. V té si všichni střelci počínali poměrně s přehledem. Jedinou výjimkou byl ve druhé sérii voldušský kapitán J. Straka, jemuž gólman Slavoje pokus lapil.

Z konečného postupu se tedy po výsledku 4:5 v rozstřelu může radovat favorizovaný Slavoj Mýto. Voldušští však nemusí klopit hlavu. Ve svém prvním zápase od konce podzimní části předvedli bojovný výkon, s kvalitním soupeřem dokázali de facto běhat až do posledních vteřin.

Sestava TJ Volduchy: Fous - V. Černý, Hoblík, Bron, F. Melka (46. J. Černý) - Žák, Nedorost - Škarda, J. Straka, Pernica (67. Kodl) - Zlatohlávek (67. L. Straka)

Sestava Slavoje Mýto: Vild (46. Matouš) - Ulrich (82. Pěnkava), Abrt, Brož, Hlaváček - Hackr (75. Hlavička), Bejček, Štych, Kotnauer - Konopásek, Švejda

AUTOR: JAN VILD

Štítky

Pohárové utkání Plzeňský | 1.B třída sk. C Plzeňský | Krajský přebor TJ Slavoj Mýto TJ Volduchy

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.