9.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. F, 2015-2016

--

--

Souboj rezerv vyzněl lépe pro hostující Náchod

0

Utkání rezerv nabídlo zcela vyrovnanou partii, ve které rozhodla větší efektivta v zakončení hostující celku. Náchod se tímto vítězstvím velmi přiblížil vytouženému postupu do vyšší soutěže.

Hosté se brzy ujali vedení

Pod Hankovým domem se v sobotním odpoledni střetla domácí rezerva Dvora Králové s největším aspirantem na postup, rezervou Náchoda. I když áčko hostujícího celku hrálo v totožný čas, sestava Náchoda byla nabitá a domácí hráče nečekalo lehké utkání. Od úvodu utkání se hrálo velmi tvrdé utkání až občas za hranicí nedovolených zákroků. Hostující tým se dostal to vedení již v 7 minutě. Tomáš Vejprava dostal míč na úroveň penalty a nechytatelnou střelou k tyči překonal poprvé brankáře Matulu. V zápětí mohl Náchod své vedení navýšit, ale brankář Dvora svůj tým podržel. Domácí dobře kombinovali, jejich šance však končily před vápnem soupeře. V největší šanci Dvora v prvním poločase se ocitl Vágner, míč však na hranici vápna netrefil, a tak do šaten odcházeli spokojenější hosté s jednobrankovým vedením.

Domácí nenašli recept na hostující obranu

Do druhého poločasu nastoupila domácí rezerva s odhodláním zvrátit nepříznivý průběh utkání. Dvůr se snažil držet míč, ale do vyložených brankových příležitostí ho hostující pozorná obrana nepouštěla. Náchod hrozil převážně z rychlých brejkových situací. Jednu z nich v 57. minutě využil Vaněček a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Hosté i nadále hrozili a byli v útoku velice nebezpeční. V dalších dvou případech zachránil Dvůr od branky skvělý brankář Matula. V 70. minutě byl i on však krátký a Vlček přidal pojistku na výsledku skóre. Hosté měli ke konci utkání dvě velmi dobré příležitosti, ale jejich hlavičkové pokusy jen těsně minuly branku Ruffera. Soupeř z Náchoda uštědřil domácí rezervě lekci z produktivity a po vítězství 3:0 si již takřka zajistil postupovou pozici.

TJ Dvůr Králové nad Labem B
Čeněk Celler - trenér: V poli vyrovnané utkání, ale tvorba a realizace brankových příležitostí plně na straně soupeře.

V. Matula [-] - M. Petráček [-] , R. Klazar [-] (46. A. Matula [-] ) , S. Ježek [-] , M. Hák [-] , J. Ruprich [-] , L. Mertlík [-] , J. Kuhn [-] , R. Vágner [-] , J. Gábor [-] , V. Hák [-]