18.kolo, Ústecký | Louny | Okresní přebor , 2015-2016

--

0

Žiželice si vyšláply na druhý celek tabulky a udolaly ho jedním gólem.

Chycená penalta

Zápas, hraný za chladného a deštivého počasí, dosti zásadně ovlivnilo rozhodnutí hlavního arbitra, který již po pěti minutách hry nařídil velmi přísný pokutový kop. Po autovém vhazování se zaklínil útočník Cítolib Janoušek ve vzájemném souboji s domácím kapitánem Zuščíkem a velmi ochotně se poroučel k zemi. (viz: přiložené fotografie) a videa zde a zde. Penaltu se ujal zahrávat cítolibský Kabele, jeho nepříliš umístěnou střelu však výborným zákrokem zneškodnil brankář Večeře. To domácí fotbalisty povzbudilo a po většinu prvního poločasu působili lepším dojmem. Výsledkem jejich aktivní hry byla výstavní branka Josefa Švejdy. Ve 26. minutě si zpracoval míč na hranici trestného území a perfektně umístěnou střelou k pravé tyči hostujícího gólmana Rokose poslal Žiželice do zaslouženého vedení 1:0.

Na skóre už se nic neměnilo

Druhý poločas nepřinesl kdovíjak pohlednou hru. Hráčům dělal problémy kluzký terén a tak si ani jeden z týmů nevypracoval žádnou vyloženou brankovou příležitost. Více ze hry mělo doposud vedoucí mužstvo soutěže z Cítolib. Domácí se už soustředili spíše jen na bránění jednobrankového vedení a do útoku vyráželi víceméně do ojedinělých brejků po ztrátě míče soupeře. I přes veškerou snahu, kterou nelze ani jednomu z týmů upřít, se však výsledné skóre zápasu již do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnilo.

HRÁČI UTKÁNÍ:

Večeře Tomáš (TJ Žíželice) – podal výborný výkon, několikrát svými zákroky svůj tým podržel a třešničkou na dortu byl zneškodněný pokutový kop soupeřícího družstva

---
Švejda Josef (TJ Žíželice) – ve středu pole zejména v prvním poločase kraloval, zakládal ofenzivní akce svého týmu a vstřelil krásný a zejména rozhodující gól zápasu

---
Drchal Lukáš (TJ Žíželice) – po boku zkušeného a stabilně vysoce kvalitní výkony podávajícího spoluhráče na stopérské pozici Martina Oppela podal jeden ze svých nejkvalitnějších výkonů poslední doby, spolu se svými spoluhráči v defenzivě svého soupeře takřka k ničemu, co by dokázalo ohrozit vlastní branku, nepustili

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin, administrátor TJ Žíželice: „ Zápas jsme zvládli díky velmi dobré defenzivní činnosti a bojovnosti celého týmu. Favorizovaného soupeře jsme dokázali zejména v první části hry několikrát výrazně ohrozit i před jeho brankou a odměnou nám jsou velmi cenné tři body, které nás definitivně posunuly do klidných vod středu tabulky “

TJ Žiželice
T. Večeře [-] - M. Oppel [-] , M. Soukal [-] (84. M. Panský [-] ) , F. Elias [-] , L. Drchal [-] - R. Bašus [-] , L. Dormišev [-] , J. Švejda [-] (79. F. Lukač [-] ) , P. Zuščík [-] - R. Svítek [-] - J. Kinzel [-]

SK Cítoliby
M. Rokos [-] - T. Bunda [-] , P. Zandal [-] (58. P. Zandal [-] ) , J. Pokorný [-] - A. Nejedlý [-] , D. Kabele [-] , J. Maier [-] (70. S. Bláha [-] ) , J. Kolařík [-] - L. Horváth [-] (77. L. Pokorný [-] ) , M. Šulc [-] - M. Janoušek [-]

Hráči zápasu: T. Večeře , L. Drchal , J. Švejda .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Podroužek Luboš - ŠRAMOTA Miroslav (N), BARTL Miroslav (N).