16.kolo, Středočeský | Mladá Boleslav | III. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Skalsko vyhrálo v Jabkenicích nejtěsnějším rozdílem

0

Vyrovnaný souboj přineslo 16. kolo, ve kterém se na hřišti Jabkenic střetli domácí fotbalisté se soupeřem ze Skalska. Bezbrankový zápas prolomil jedinou brankou v průběhu druhého poločasu hostující Kvajsar a rozhodl tak o zisku tří bodů pro Skalsko.

Dobrý fotbal, ale bez branek

V první půli byl k vidění dobrý fotbal. Hned v první velké šanci se ocitl domácí Šedina, který obral o míč hostujícího obránce a řítil se sám na Landu, kterému ještě udělal kličku a zývala na něj prázdná brána. Jeho zakončení ještě ovšem stihl zpomalit Landa a dobíhající skalský obránce míč odvrátil do bezpečí. Za pár minut se v dobré příležitosti ocitl jeden z hostujících útočníků, branka mu ovšem byla malá. Další velkou šanci si poté připsali domácí, když se v dalším samostatném úniku na Landu objevil Roleník, ovšem svoji střelou pouze orazítkoval pravou tyč Landovi branky. Další šanci k ohrožení hostující branky měl Staněk, který zahrával přímý kop z úhlu, s jeho pokusem si ale Landa poradil. A opět to byli domácí, kteří se díky své aktivitě mohli dostat do vedení. Nekola v souboji ve vápně přetlačil hostujícího obránce a mohl míč uklidit do branky, ovšem nakonec poslal míč nad branku. V první půli tedy i přes několik slibných šancí branka nepadla a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Zápas rozhodl Kvajsar

Druhý poločas se veškerá fotbalovost vytratila a oba celky se spoléhaly spíše na dlouhé nakopávané balony. Do několika slibných šancí se také dostávali hosté, hned v té první ovšem pouze orazítkovali břevno Havlátovi branky. Rozhodující moment zápasu přišel v 67. minutě utkání, když rozehrával hostující šutér Kvajsar přímý kop ze třiceti metrů a přízemní ranou nachytal Havláta - 0:1. Ke konci zápasu už vrhli domácí všechny síly do útoku a nechávali otevřená okénka v obraně, kterých mohlo hostující Skalsko využít. Dvakrát se hostující hráči řítili na Havláta, který ovšem jejich samostatné úniky zneškodnil. I tak si už ovšem Skalsko vítězství pohlídalo a připsalo si první jarní výhru, zatímco domácí Jabkenice jsou na jaře zatím bez bodu a podruhé za sebou prohráli nejtěsnějším výsledkem 0:1

Sokol Jabkenice
Filip Dědina - trenér: "Zápasu by více slušela remíza, ale s takhle špatnou koncovkou a lacinými inkasovanými brankami moc bodů neuděláme. Aspoň víme, na čem pracovat do dalších zápasů."

M. Havlát [-] - M. Fortner [-] , O. Smutný [-] , J. Roleník [-] (80. R. Blažek [-] ) , R. Nekola [-] , K. Kos [-] , J. Šedina [-] (62. O. Šťastný [-] ) , P. Janák [-] (75. L. Láska [-] ) , M. Kubín [-] (85. D. Dvorský [-] ) , P. Štujber [-] (54. M. Krupař [-] ) , M. Staněk [-]

SK Skalsko
R. Landa [-] - J. Vocásek [-] , L. Vele [-] , J. Bláha [-] - Z. Jakubec [-] , J. Vyšohlíd [-] , J. Martinec [-] , P. Flodrman [-] , P. Zachrdla [-] , R. Pýcha [-] (66. V. Kuntoš [-] ) - M. Kvajsar [-]

ŽK: 25. J. Bláha , 29. P. Flodrman , 59. J. Vocásek .
Počet diváků: 20. Rozhodčí: Chlastáková Ivana - LÁSKA Jiří (N), PÝCHA Karel (N).