23.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

30. M. Veleman , 60. L. Šindelář (p.) , 80. M. Veleman - 47. D. Němec
0

Ve třiadvacátém kole se střetly týmy Losiné a Měčína.

Veleman poslal domácí do vedení

Měčínští vstupovali do zápasu po sérii čtyř porážek v řadě, tuto nepříznivou bilanci chtěli přerušit právě proti poslední Losiné. Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, ani jeden z týmů neměl výraznější převahu. Do první šance se dostali domácí, střela Zdeňka Svobody skončila těsně nad brankou Měčína. Hosté se do první šance dostali v 5. minutě, kdy po rohovém kopu pálil těsně vedle Martin Malán. V hostující brance skvěle chytal František Jarolím, který zlikvidoval několik zajímavých pokusů soupeře. Ve 30. minutě byl ale konečně překonán, chyby v rozehrávce využil Martin Veleman a svůj samostatný nájezd zakončil přesnou střelou k levé tyči. Domácí měli ještě jednu šanci na skórování, hosty ale opět podržel brankář, skóre se tedy již neměnilo. Do kabin se šlo za stavu 1:0

Domácí po skvělém výkonu urvali tři body

Vstup do druhého poločasu hráčům Losiné vůbec nevyšel a už po dvou minutách inkasovali. Na levé straně chyboval Pavel Tančouz, hosté zahájili bleskový protiútok, na jehož konci přišel centr do pokutového území, míč doputoval až k nohám Dušana Němce a ten bez problémů překonal brankáře Losiné. Domácí ale poté převzali iniciativu a chtěli opět strhnout vedení na svou stranu. To se jim podařilo v 60. minutě, kdy byl nedovoleným způsobem zastaven v pokutovém území aktivní Martin Veleman a byl nařízen pokutový kop. Míč si na bílý bod postavil Libor Šindelář a bez problému proměnil. Hra byla poté poměrně vyrovnaná, oba týmy měly šanci na skórování, skóre se ale neměnilo. V 80. minutě přišlo definitivní potvrzení z kopačky Martina Velemana, který využil skvělé přihrávky střídajícího Ondřeje Tice a upravil skóre na konečných 3:1. Losiná tedy trochu překvapivě porazila Měčín a stále si drží naději na udržení v soutěži.

TJ Sokol Losiná
František Karl: Další důležité tři body pro náš tým. Spokojenost je zejména s předvedenou hrou všech hráčů, čímž přicházejí šance a branky v síti soupeře. Zvítězili jsme zaslouženě.

J. Větrovský [-] - P. Novotný [-] , J. Šlais [-] , V. Hajšman [-] - M. Pátek [-] , L. Šindelář [-] , Z. Svoboda [-] , D. Zeman [-] (65. O. Tic [-] ) , P. Tančouz [-] - T. Hrach [-] , M. Veleman [-] -

TJ Sokol Měčín
F. Jarolím [-] - J. Štampach [-] , J. Benda [-] (85. K. Bureš [-] ) , J. Vlček [-] , M. Malán [-] , D. Němec [-] , L. Čejka [-] , D. Gajdušek [-] , F. Šlais [-] (71. D. Kubík [-] ) , M. Čejka [-] , J. Duchek [-]

ŽK: 65. V. Hajšman - 53. M. Malán , 60. M. Čejka , 60. J. Štampach , 64. F. Šlais .
Hráči zápasu: M. Veleman .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Duspiva Václav - KARL František (N), ČEJKA Václav (N).