--

--

--

--

Oboustranně nepříliš kvalitní fotbal, jehož výsledek dle domácích opět ovlivnil hlavní sudí

90. V. Helm - 45. O. Bíro (p.) , 62. O. Bíro
0

Domácí si chtěli udržet jarní neporanitelnost na svém pažitu, ale to se jim nepovedlo. Bylo to se soupeřem, který se dal porazit, ale domácím chybělo opět několik klíčových hráčů, nedařila se jim příliš souhra a ani hlavní sudí jim nebyl příliš nakloněn, když na ně pískl dvě přísné penalty a tu samou situaci proti hostům ve 12. minutě hry penaltou za faul na Buryánka zezadu ve vápně naopak nepotrestal. Ani druhý rozhodující gól hostů nebyl čistý, neboť podle záznamu se jejich útočník pohyboval mezi domácími beky v ofsajdové pozici, sice těsné, ale pomezní ji pustil a bylo vymalováno. Naštěstí i přes velké protesty naštvaných domácích hráčů, nedošlo k žádnému vyloučení, neboť by to už znamenalo pro domácí asi povolat některé hráče ze staré gardy.

Byli jste na utkání? Ohodnoťte jeho aktéry, ať už hráče či rozhodčí, nebo třeba celkovou úroveň utkání...

Penalta do šatny domácí naštvala

První šance zápasu přišla v 10. minutě, kdy přetažený centr Jindřicha dopadl na hlavičku Kaňkovského, ale míč z ní šel jen do gólmana Švarce. A produktivní útočník neuspěl ani o pár vteřin na to, když Helmovu nabídku poslal hlavičkou těsně nad břevno. Tlak domácích završil únik Buryánka, který byl dle Vilémovských zezadu sražen k zemi, ale sudí Štěrba místo penalty odpískal jen rohový kop. Pak se přihlásili o slovo hosté, když přišla dobrá střela hostujícího Junka z vápna, ale Vaňák byl připraven a míč lapil. Kaňkovskému v zápase nebylo přáno, po 25 minutách hry ho našel pěkný a přesný centr Buryánka, útočník přehodil brankáře, ale míč z brankové čáry vykopl obránce hostů do pole. Trestný kop z pětadvaceti metrů poslal Buryánek jen vysoko nad bránu, neuspěla ani hostující zahraniční akvizice, když Diegova tečovaná střela skončila jen rohovým kopem. Agilní Buryánek našel ve 37. minutě Čonku, ten ale ve stoprocentní šanci zaváhal. A tak přišel důležitý okamžik až se 45. minutou. Do vápna domácích mířil nákop a Ruszův souboj s hráčem hostů skončil přísnou penaltou ve prospěch hostů. Míč si postavil Bíro a nedal Vaňakovi šanci – 0:1 a rozhodčí si při cestě do šatny prošel sprchou nadávek… V první půli to byla vyrovnaná partie, kdy domácí měli dvě velmi dobré šance a navíc jim byla upřena penalta. Nakonec však hosté po zaváhání v odkopu balónu domácími beky dostali do vápna, byla z toho penalta a nečekané vedení hostů do šatny.

Helm se prosadil až v závěru

Domácí hráči se ani po druhé obdržené brance nevzdávali a snažili se alespoň o vyrovnání. Ve 49. minutě Vaňák likvidoval dobře kopnutý trestný kop hostů v podání Diega z úhlu. V 62. minutě to bylo o dvě branky, a domácí se opět hodně zlobili. Po uličce hostů mezi beky přebíral Bíro balón možná v ofsajdové pozici, což i domácí beci rezolutně reklamovali, ale pomezní to pustil a střelec hostů obešel Vaňaka a zvýšil na 0:2! Pro domácí mohlo být ještě hůř - hosté v 73. minutě unikli po pravé straně, nacentrovali míč do vápna a Ruszó podruhé v tomto zápase dle hlavního sudího fauloval ve vápně a byla z toho druhá penalta. Tu však Diegovi Vaňak chytil!Za Vilémov mohl snížit po krásné uličce Jägra Helm, který však tváří v tvář s gólmanem hostů pálil jen do Švarcovy nohy. V 87. minutě odražený balón ve vápně domácích napálil střídající Karlovec do břevna. Domácí se dočkali až v samotném závěru, kdy mířil přesně „pod klacek“ Helm.Hlavní sudí nenastavil ani minutu, což se stalo také kritikou nejen hráčů, ale i samotných diváků. Výsledek hodně zkomplikoval Vilémovu cestu za záchranou, ale je před námi šest kol, tak uvidíme, jak to vše dopadne…

Statistiky zápasu:

Rohy:  6 - 4  Držení míče:  50% - 50%  Ofsajdy:  5 - 4  Fauly:  18 - 16  Střely na bránu:  6 - 6   Mimo: 7 - 6

pozn.: Report sepsal a poskytl celek Vilémova