21.kolo, Jihomoravský | Hodonín | Okresní přebor , 2015-2016

--

Mikulčice si udržely doma 3 body

25. P. Bureš , 33. P. Vrtal (vl.)
0

V neděli Mikulčice přívítaly na svém hřišti Svatobořice. Hostujicí tým však nedojel v plné sestavě, jelikož jim chybělo 5 hráčů ze základní sestavy. Utkání se od takové situace také rozvíjelo a Mikulčice si tak pohlídaly vítězství.

První poločas rozhodl vlastní gól

Domací vstoupili do zápasu s opatrností. Kolem 10. minuty si vytvořili dvě slibné šance, které však nevyužili. Největší příležitost měl V. Polák po centru M. Nováka. Hosté však také útočili. Vypracovali si pár zajímavých šancí, ty však gólem neskončily. První z nich zlikvidoval domácí brankář Novotný svým včasným vyběhnutím a chycením míče. Skóre se měnilo ve 26. minutě, když kapitán Pitzinger našel příhrávkou Bureše, kdy se nemílil a dal branku na 1:0. Další šanci měli domácí. Šalša zahrával nepřímý kop, po kterém si však nešťastně dal vlastní gól Petr Vrtal. První poločas tak skončil 2:0.

Novák nedokázal proměnit pokutový kop

Druhý poločas začal opět v režii domácích Mikulčic, které si šli za vítězstvím. V 54. minutě dostaly Mikulčice šanci navýšit skóre. Domácí útočník Novák dostal šanci u pokutového kopu, ten však šanci nevyužil a přestřelil branku. Za zmínku stojí dále šance Šebestíka, který překonal svým lobem brankáře, kterého ale na brankové čáře zastoupil spoluhráč. Závěr utkání si Mikulčice pohlídaly a zvítězily 2:0. Dalši kolo Mikulčice zajedou do Kostelce, Svatobořice přivítají Bzenec.

SK Spartak Svatobořice-Mistřín
Marek Svozil - hrající trenér: Myslím, že jsme v takové sestavě vyloženě neprohráli, ale když nedáme, ani ty nejvyloženější šance nemůže pomýšlet na lepší výsledek. Bohužel dneska to tak bylo, což nás může jen mrzet.

TJ Baník Mikulčice
M. Novotný [-] - P. Bureš [-] , P. Šalša [-] (46. Z. Šebestík [-] ) , V. Polák [-] , M. Novák [-] (79. J. Anovčín [-] ) , P. Jánoš [-] (72. Z. Daniel [-] ) , M. Vacenovský [-] , V. Čechovský [-] , J. Pitzinger [-] , P. Machala [-] , I. Šuga [-]

F. Dvořák [-] - P. Sklenář [-] (86. R. Žandovský [-] ) , J. Lunga [-] , D. Lunga [-] , Z. Pazderka [-] , P. Hajný [-] , J. Michna [-] , S. Pekárek [-] , L. Lunga [-] (46. M. Svozil [-] ) , P. Vrtal [-] (58. M. Změlík [-] ) , J. Varmuža [-] (67. P. Sklenář [-] )

ŽK: 20. M. Vacenovský - 53. J. Lunga , 73. Z. Pazderka .
Místo: Mikulčice. Počet diváků: 110. Rozhodčí: LIPÁR Antonín - ČIKL Bohumil, KOTÁSEK Miroslav (N).