Lomnice přejela Lišov

0
Lomnice po čtyřech kolech zvítězila nad oslabeným Lišovem

Poločas pro Lomnici

Derby mezi Lomnicí a Lišovem byl zápas sousedů v tabulce a hrálo se o průběžné třetí místo. Lomnice nemohla k zápasu nastoupit v plné síle, ale nic to nebylo proti Lišovu jenž nastoupil hned se sedmi změnami v základu. To mělo zřejmě zásadní vliv na dění na hřišti. Hosté nebyli výrazně horší, ale vázla souhra a fotbalová spolupráce. Domácí toho poprvé využili už v 9. minutě kdy se po rohu prosadil hlavou Mikuláštík, 1:0. Lišov příliš možností neměl. Vyjímkou je šance Benedy mladšího po které hosté marně reklamovali penaltu. Naopak domácí zvýšili ve 34. minutě zásluhou Kaštánka na 2:0. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Lomnice si zápas pohlídala

Ve druhém poločase byla k vidění dvojnásobná porce branek. V 57. minutě zvýšil Šachl už na 3:0 a po rovné hodině hry přidal další branku Lisko, 4:0. Hosté ve druhé půli trefili dvakrát po standartních situacích Bouchala Kándla břevno. Čestného úspěchu se Lišov přeci jen dočkal. Svůj druhý samostatný únik proměnil Kandl, 4:1. Deset minut před závěrečným hvizdem se podruhé v zápase trefil Šachl a pečetil výsledek na konečných 5:1. Přímý souboj o třetí místo tedy vyzněl výrazně pro domácí. Lomnici čeká v příštím kole zápas na hřiště Velenické Lokomotivy. Lišov jede znovu ven a zavítá do Třebětic.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Vladimír Vrána ( trenér domácí ): Zranění nás provázejí dál, takže nám před zápasem s Lišovem vypadl další článek sestavy. Poradili jsme si dorostenci, kdy věkový průměr střídajících hráčů byl 15 let. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po celý zápas jsme měli převahu. Soupeře pouštěli do sporadických šancí, kdy buď využívali rychlosti svých hráčů nebo bohorovnosti těch našich. Plusem je, že jsme dokázali využívat více naše šance a že se nikdo nezranil. Hráč utkání: Štěcha, Čáp, Mikuláštík

SK Lišov
Petr Shýbal ( hráč hosté ): Skolila nás marodka a do zápasu jsme nastupovali se sedmi změnami a prohozenými posty. První poločas byl na držení míče poměrně vyrovnaný, ale vázla nám souhra. Ve druhé jsme trefili dvě břevna a gól na 4:1 přišel už pozdě. Pochvalu zaslouží Jiří Beneda jenž hraje pořád dobře a nebýt něho dopadlo by to hůř.

J. Boček [3.0] - M. Zákostelecký [-] , L. Čáp [-] , D. Štěcha [-] , M. Šachl [-] - T. Lisko [-] (80. T. Sedlák [-] ) , M. Šálený [-] , P. Řehoř [-] , M. Bubal [-] - V. Mikuláštík [-] (84. T. Kabele [-] ) , V. Kaštánek [-] (65. M. Dušák [-] ) -

SK Lišov
L. Beneda [-] - J. Beneda [-] , J. Novák [-] (53. L. Mlýnek [-] ) , M. Obdržálek [-] (46. D. Mlýnek [-] ) , L. Masnička [-] - D. Bouchal [-] , M. Formánek [-] (46. J. Kándl [-] ) , O. Grech [-] , M. Murčo [-] - J. Beneda ml. [-] , P. Kandl [-] -

ŽK: 5. V. Kaštánek , 66. M. Bubal - 50. J. Beneda , 50. D. Mlýnek .
Místo: Lomnice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Fiala Milan - WEIDENTHALEROVÁ Hana, KOŘÍNEK Luboš.