20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

Šlágr kola skončil dělbou bodů

0
Lomnice neproměňovala šance a Bystřice díky efektivitě vybojovala bod

Rychlý začátek

Zápas druhé Lomnice s o jeden bod zaostávající Bystřicí byl pasován za šlágr kola. Kdo z diváků se na svém příchodu na stadion jen o málo opozdil přišel o úvodní gól. Už ve 3. minutě se totiž prosadil nejlepší střelec domácích Mikuláštík a Lomnice vedla 1:0. Domácí měli v prvním poločase několik slibných úniků ovšem gólově se z nich neurodilo. Hosté se do šancí příliš nedostávali a tak zkoušeli hrozit střelbou ze střední vzdálenosti. Stejně jako Lomnici se jim ukazatelem skóre nepodařilo pohnout a tak k poločasové přestávce odcházeli přeci jen spokojenější domácí díky průběžnému vedení 1:0.

Bystřice zvládla vyrovnat

Ve druhé půli se obrázek hry příliš nezměnil. Domácí nevyužili několik nadějných brejku a bystřičtí podobně jako v minulém zápase se Stropnicí několikrát odvrátili v hodině dvanácté míč z brankové čáry. Hrálo se poměrně férové utkání, které rozhodčí zápasu zvládli. Nebývá to při každém zápase železným zvykem a tak zaslouží pochvalu. Bystřici se podařilo v 50. minutě vyrovnat zásluhou snajpra Frühaufa jenž je pro změnu nejlepším střelcem hostů, 1:1. Domácí si vedení vzali zpět po hodině hry kdy skóroval Kaštánek, 2:1. Radost domácích trvala jen 5 minut. To se mezi střelce zapsal Strejček a vyrovnal na konečných 2:2. Lomnice tak nadále zůstavá na druhém místě o jediný bod před Bystřicí.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Denisa Kroupová ( vedoucí mužstva domácí ): Z naší strany to byl poněkud smolný zápas. Celkově jsme šli 8x sami na bránu, bohužel s nulovou úspěšností. Když už se nám podařilo míč dopravit k brankové čáře, 3x nám poměrně jasnou šanci zhatili hostující. Do vedení nás poslal hned ve 3. minutě Mikuláštík. Náskok jsme si drželi do 50. minuty, poté hosté díky brance Frühaufa srovnali na 1:1. Pět minut na to se dokázal střelecky prosadit Kaštánek a vstřelil branku na 2:1. Naše radost však netrvalo dlouho, hned v 60. minutě využil sérii chyb Strejček a vyrovnal na 2:2. Soupeř byl v tomto zápase tím šťastnějším, ze třech střel na bránu dokázal vsítit dva góly. Utkání samo o sobě bylo velmi korektní a dobře vedeno trojicí rozhodčích.

TJ Jiskra Nová Bystřice
Václav Kovanda ( trenér hosté ): Nešťastně jsme inkasovali brzy po začátku. Po celý první poločas jsme zaostávali. Hráli jsme staticky, bez pohybu, nepřesně, prohrávali jsme osobní souboje, do kterých jsme chodili bojácně. Jen díky výbornému výkonu brankáře Drábika jsme neinkasovali vícekrát. Druhý poločas už byl z naší strany o hodně lepší. Zlepšili jsme pohyb, agresivitu. Povedlo se nám vyrovnat hru a vstřelit i branky. Přesto musím uznat, že domácí body ztratili. My z minima vytěžili maximum." Zdroj: Jindřichohradecký deník

J. Boček [-] - M. Bubal [-] , P. Heger [-] , D. Štěcha [-] , M. Zákostelecký [-] - L. Čáp [-] (64. P. Krejník [-] ) , P. Pancíř [-] , P. Řehoř [-] , M. Šálený [-] (71. M. Dušák [-] ) - V. Mikuláštík [-] (83. T. Lisko [-] ) , V. Kaštánek [-]

P. Drábik [-] , P. Drábik [-] - P. Bobál [-] , Z. Beneš [-] , M. Veith [-] , T. Dvořák [-] - M. Feytl [-] (86. J. Kaiseršot [-] ) , D. Frühauf [-] , O. Brus [-] , Z. Březina [-] - P. Jaroš [-] (54. F. Hudeček [-] ) , J. Strejček [-]

ŽK: 50. M. Zákostelecký - 64. F. Hudeček .
Místo: Lomnice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: ŠŤASTNÝ Petr - ŘEHOŘ Petr, ŠŤASTNÝ Jiří.