0
Zápas plný šancí ovládla Bystřice

Poločas rozhodl

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, kteří se od začátku snažili o střelbu ze střední vzdálenosti. Po Drábikově rohu a hlavičce ještě gólman Valíček u tyče zasáhl. O chvíli později se na vápně uvolnil Mol, ale střílel vedle. Podobně skončila i střela z 5. minuty, kterou z úctyhodné vzdálenosti vyslal kapitán Bobál. V  6. minutě zkusil zpoza vápna vystřelit Frühauf a byť šel jeho pokus doprostřed brány znamenal vedení 1:0. V zápětí slibný pas do pravé strany bystřických, kde měli domácí po celý zápas mnoho prostoru zahrál Jindra skluzem alespoň na roh. Hosté se poprvé osmělili až po čtvrt hodině hry. To se do vápna proháčkoval Vlastimil Bašta jenž po kontaktu s Bobálem zůstal na zemi, ale pokračovalo se ve hře. O chvíli později střílel Březina ovšem mířil doprostřed branky kde byl připravený Valíček. Za několik okamžiků tentýž hráč píchl míč jak jinak než do pravé strany na agilního Dvořáka, který ze slibné pozice přestřelil. Po necelé půlhodině hry vyslali hosté první pozdrav brankáři Tesařovi. Pár chvil nato získal Vlastimil Bašta míč u lajny, prokličkoval do vápna a mířil sice k tyči, ale nepříliš důrazně a Tesař chytil. Ve 32. minutě vystřelil na hranici šestnáctky hráč číslo 16 Jaroš a bylo to 2:0. Byl to znovu Jaroš kdo ve 40. minutě doklepl na zadní tyči přízemní centr zprava, 3:0. Sotva utichla oslava gólu mohli si diváci zakřičet znovu. Ve 41. minutě napálil z úhlu míč před bránu Mol a nejlépe se zorientoval Frühaf, 4:0. Dvě minuty nato z podobné pozice centroval znovu Mol, ale spoluhráče nenalezl. Minutu před koncem přiťukl Silva Vlastimilu Baštovi. Ten se dostal do vápna a dokázal překonat Tesaře, kterého ovšem na brankové čáře zaskočil Březina.

Otevřená hra a 5 gólů

Hosté neměli na co čekat a otevřeli hru. Po dvou minutách vybojoval po nepovedeném rohu míč kapitán Holej, přihrál k pokutovému území kde Koktavý střelou na dlouhou tyč korigoval na 4:1. Radost stropnických trvala jen minutu. To Frühauf z úhlu poslal míč na bránu a Valíček se mohl červenat. Hattrick domácího středopolaře znamenal vedení 5:1. V 54. minutě útočili domácí středem hřiště. Jindra ukopl alespoň do strany kde se ovšem k míči dostal Drábik a jeho střílený centr před bránu na zadní tyči uklidil Mol, 6:1. Pak se z půlky do zakončení probíjel Vlastimil Bašta, kterého obránci na vápně zastavili. Stejný hráč pak pobídl Silvu jenž ve vápně vyslal jen slabou střelu. Po Holejově standartce a následném rohu zakončovali hosté znovu nepřesně. Další standartka stropnických přinesla šanci Michaela Bašty. Čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem se ve vápně otočil Bobál, ale vystřelil jen do hostujících obránců. Do brejku se dostával Kořínek jenž zakončil jen slabě. V 78. minutě se ze strany do vápna dostal po průnikové přihrávce Feytl počkal si na pohyb beků a zvýšil na 7:1. Hraničář neskládal zbraně a o dvě minuty později Holej poslal míč na Vlastimila Baštu. Tesařovi se balon nepodařilo dostat pod kontrolu a Bašta ho z úhlu přehodil. Podruhé ovšem bystřická obrana dokázala na brankové čáře zaskočit. Uběhla snad půlminuta, když za domácího gólmana krom obránce zaskakovala i tyč brány. Stropničtí se přeci jen dočkali v 85. minutě. Koktavý poslal míč do křídla pro Silvu jenž mu vrátil na vápno proti noze a přízemní jedovka obránce hostů se cestou do sítě ještě otřela o tyčku, 7:2. Silva pak zpracoval míč ve vápně a levačkou zamířil k tyči kde po několikáté zakročil bystřický zadák.

TJ Jiskra Nová Bystřice
Václav Kovanda ( trenér domácí ): Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně, soupeře přitlačili k jeho brance a brzy vstřelili úvodní gól. Ten nás uklidnil a my pokračovali po celý poločas v tlaku, přidávali další branky a ojedinělé výpady soupeře bez větších problémů eliminovala naše obrana spolu s brankářem. Vstup do druhé půle nás snad zastihl ještě v kabině a po pár vteřinách jsme inkasovali. Naštěstí se hráči rychle vzpamatovali. Po mnoha vystřídáních se hra v některých fázích stala doslova pochodovým cvičením s množstvím nepřesností na obou stranách a dohrávalo se v poklidu. Zdroj: Jindřichohradecký deník

TJ Hraničář Horní Stropnice
Josef Holej ( hráč hosté ): K zápasu jsme se dostavili bez třech opor a s útočníkem v bráně. Kromě asi deseti patnácti minut byli domácí jasně lepší a měli víc šancí. Kdyby se hrálo na ně bylo by to tak 17:10. Ve druhé půli i díky vývoji zápasu byla hra více otevřená. Příjemným překvapením jsou dva góly Koktavého, ale vzadu nám to skřípalo. Podobně laxní a nedůrazní jsme byli i směrem dopředu. Naše levá strana doslova hořela.

M. Tesař [-] - P. Bobál [-] , T. Dvořák [-] (55. Z. Beneš [-] ) - J. Drábik [-] (63. Z. Steklý [-] ) , D. Frühauf [-] - J. Strejček [-] , Z. Březina [-] (83. O. Brus [-] ) , M. Feytl [-] (80. J. Kaiseršot [-] ) , V. Mol [-] , P. Jaroš [-] (90. M. Běhoun [-] ) , M. Veith [-]

R. Valíček [-] - M. Koktavý [-] , J. Jindra [-] , J. Kunágl [-] , J. Haňur [-] (70. M. Kusák [-] ) - J. Holej [-] , D. Chovanec [-] (46. T. Kořínek [-] ) , M. Bašta [-] , V. Bašta [-] - M. Tošner [-] (53. D. Lenz [-] ) , C. Silva [-]

ŽK: 63. D. Frühauf - 89. M. Bašta .
Místo: N. Bystřice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Novotný Jan - ŘEHOŘ Petr, ŠŤASTNÝ Jiří.