4.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

TJ Jiskra Staré Křečany - SK Plaston Šluknov "B"

0

Domácí se poprvé sešli v plném počtu 18ti hráčů, oproti šluknovské rezervě, která se musela obejít bez dvouch fotbalistů, kteří plnili svou fotbalovou povinnost na jiném hřišti. Vše hrálo do karet Staých Křečan, výšková i silová převaha a taktéž i zkušenost na straně domácí Jiskry sehrála svou roli

Jiskra svého soupeře lehce přehrávala, ale i přesto neměl šluknovský brankář Michael Jenka moc práce a první poločas proběhl bez vstřelené branky

Lehká územní převaha Starých Křečan zdobila domácí po celou dobu prvního poločasu, ale ve většině případů se jim vůbec nepodařilo nebezpečněji ohrozit branku soupeře. Ve vytváření slibných příležitostí byli šikovnější hosté, ale za to jejich střely neměly dostatečnou razanci a staly se tak pouhými zahřívacími pozdravy pro brankáře Daniela Mohra. Za zmínku určite stojí nebezpečná akce domácích v 15. minutě, kdy se po krásné narážečce Davida Adamce s Miroslavem Hrodějem u rohového praporku, dostal prvně jmenovaný nebezpečně blízko k bráně Michaela Jenky, ale protože se nacházel v ostrém úhlu, zvolil ještě přihrávku, jež směřovala na úplně volného spoluhráče, ale pohotový zákrok Zdeňka Jiřinského odložil radostné ovace z první branky zápasu a zasloužil se i to, že po prvním poločase odkráčely obě mužstva ze hřiště za bezgólové remízy 0:0.

Gólový účet otevřel už po deseti minutách střídající domácí Martin Beneš a nakopl svůj tým k dychtivějšímu výkonu

Hned po rozehrávce měla Lipová obrovskou příležitost, když po krásné individuální akci Martina Jarábka po pravé straně našel následný centr úplně volného Zdeňka Jiřinského, jenž stál před prázdnou bránou, ale protože střílel z velkého úhlu, svým pokusem jen vyprášil boční síť brány brankáře Daniela Mohra. O pět minut později kopal křečanský brankář Mohr volný přímý kop z hloubi vlastní poloviny, jeho dalekonosný nákop doletěl až na vzdálenost 5 metrů od šluknovského velkého vápna. Zde si počínal úspěšně Petr Adamec a svým vítězným vzdušným soubojem, dopravil míč k střílejícímu Martinu Benešovi, jehož střela měla trhací parametry a otevřela skóre tohoto utkání. Domácí rychlý gól nakopl, začali mít územní převahu a stále více se dostávali do nebezpečných vzdáleností před brankáře Michaela Jenku, ale vyslané střely neměly potřebnou přesnost. V 68. minutě Michael Jenka značně ulehčil, svým unáhleným vyběhnutím, práci křečanskému útoku a po přihrávce střídajícího Jiřího Kafky na útočníka Michala Vyskočila bylo vedení domácí Jiskry navýšeno. Utkání křečanským fotbalistům nepříjemně zkomplikovalo vyloučení Stanislava Horáka v 79. minutě po udělení druhé žluté karty a byl donucení zavelet na ústup. Vytvářený tlak hostů se rapidně navyšoval a v 80. minutě, kdy už byl na hřišti Tomáš Král, našel dalekonosný přímý kop hlavu domácího obránce, ale té se chopil hbitý Lukáš Mendel, vybídl nádhernou přihrávkou právě Tomáše Krále a ten svou trochu šťastnou střelou přehodil brankáře Daniela Mohra. V posledních minutách nepřinesl nápor hostů už žádnou zajímavou střeleckou příležitost a domácí TJ Jiskra Staré Křečany se mohla radovat z plného zisku tří bodů, který si po svém bojovném výkonu právem zasloužila.

SK Šluknov B
Milan Brynda ( člen realizačního týmu SK Plaston Šluknov "B"): Náš soupeř byl, díky výškovému i váhovému rozdílu, lepší v osobních soubojích, ale závěr utkání jsme zvládli lépe my a domácí se museli ještě strachovat o konečný výsledek.

Staré Křečany
D. Mohr [-] - P. Adamec [-] (61. J. Kafka [-] ) , M. Demeter [-] (35. M. Beneš [-] ) , R. Calvitti [-] (88. O. Stach [-] ) , D. Dvořák [-] , D. Adamec [-] , J. Žebro [-] , P. Posnar [-] , M. Vyskočil [-] , M. Hroděj [-] , S. Horák [-]

M. Jenka [-] - E. Jílek [-] , L. Mendel [-] , J. Vyšohlíd [-] , M. Jarábek [-] , Z. Jiřinský [-] , M. Blaho [-] , I. Rybář [-] (18. M. Borek [-] ) , L. Šeliga [-] (80. T. Král [-] ) , P. Suk [-] , F. Dvořák [-]

ŽK: 55. S. Horák , 68. R. Calvitti , 89. J. Kafka - 49. Z. Jiřinský . ČK: 79. S. Horák .
Místo: Staré Křečany. Počet diváků: 90. Rozhodčí: KOŽÁR Jiří - HAVRAN Jan, KROPÁČ František.