3.kolo, Moravskoslezský | Opava | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Derby Moravice - Deštné

0

Poslední podzimní kolo soutěže proti sobě postavilo dva týmy, které v minulosti spíše bojovaly o postup. Jenže když odchází dobří hráči do vyšších soutěží, jde to znát. Deštné v posledních kolech dokazuje, že dokáže porazit skoro každého a každý jejich zapas je docela vyrovnaný. Za to Moravice po předloňské sezóně pomalu zanikla, ale díky par lidem, kteří mají fotbalové srdce, se podařilo tým zachránit. Moravice má výkonnostní výkyvy, dokázala porazit o postup bojující Chvalíkovice, anebo také potrápit první Slavkov, ale v předešlém kole prohrála s posledními Větřkovicemi. Když se kohokoliv z týmu Deštné a Moravice zeptáte na vzájemné zápasy, dozvíte se, že hráči i fanoušci jsou přátelé, ale jakmile začne zápas, jakmile rozhodčí foukne do píšťalky, začne ten pravý boj plný ostrých zákroků, krásných gólu, ale hlavně nevyzpytatelných výsledků.

Nepřesný a nedůrazný tým domácích

Již od první minuty se hrál vyrovnaný fotbal. Jenže domácí nebyli při soubojích důrazní, a když už přitlačili, bylo to za hranicí pravidel. Hosté byli u balónu vždy o krok dřív. V 10. minutě se Deštné díky svého kapitána Kamráda ujala zaslouženého vedení 0:1. Domácí se ještě neprobrali a Lhotzký v 11. minutě zvýšil na 0:2. Nepřesnosti domácích se množily a hosté se dostali do tlaku. Ve 20. minutě podruhé v zápase skóroval Lhotzký 0:3. Do kabin se šlo za zaslouženého vedení hostujícího týmu.

Gólová kanonáda Lhotzkého

Vstup do druhé půle se podařil lépe domácím, ve 49. minutě se podařilo snížit díky Kremserovi na 1:3. Domácí začali tlačit, ale nedokázali překonat skvěle chytajícího Hrdličku, který dokazoval, že jeho forma je výborná. Tlak domácích byl přerušen v 54. minutě opět únikem Lhotského, který zkompletoval hattrick a nedal šanci domácímu gólmanovi 1:4. Lhotzký byl jak utržený z řetězu a na co sáhl, skončilo gólem. V 57. a poté v 62. minutě se podařilo Lhotzkému vstřelit ještě dva góly na 1:6. Domácí byli v tu chvíli na kolenou, podařilo se jim jen snížit v 79. minutě pomoci Navrátila na konečných 2:6. Do konce utkání se již nic kloudného nestalo. Vyhrál lépe připravený tým

TJ Moravice
Smolek Jan (kapitán): Zápas se nám vůbec nepovedl. Byli jsme všude pozdě. Můžu jen říct, že si hráči mezi sebou dnes nějak nerozuměli. Soupeř dnes vyhrál zaslouženě

TJ Sokol Deštné
Pekárek Zbyněk ( trenér): Na začátku sezóny nám nevycházela koncovka, ale postupem času se to zlepšovalo. Dnes jsme odehráli výborný zápas a hlavně díky obětavé hře jsme si odvezli všechny body.

TJ Moravice
R. Soldán [-] - J. Smolek [-] , J. Smolek [-] , M. Porubek [-] , A. Kocián [-] (20. J. Keller [-] ) - M. Kremser [-] , V. Urban [-] (58. M. Blokša [-] ) , J. Navrátil [-] , D. Hroško [-] - M. Kocián [-] (75. M. Hanák [-] ) , J. Pavelek [-] -

M. Hrdlička [-] - M. Bedrunka [-] , M. Maruszák [-] , M. Kalužík [-] (46. M. Smolek [-] ) , D. Nowický [-] - Z. Pekárek [-] , V. Ciminga [-] (46. F. Trlica [-] ) , R. Tesař [-] , L. Kachtík [-] (46. P. Trlica [-] ) - R. Lhotzký [-] , J. Kamrád [-] (83. J. Černín [-] ) -

ŽK: 21. J. Smolek - 21. J. Kamrád , 50. R. Tesař . ČK: 75. R. Tesař .
Hráči zápasu: M. Bedrunka , R. Lhotzký .
Místo: tráva. Počet diváků: 45. Rozhodčí: HRUBÝ Heinz - HANÁK Emil (N), MOSNÝ Miroslav (N).