4.kolo, Královéhradecký | Náchod | III. třída , 2015-2016

--

Derby pro šťastnější Martínkovice

0

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

Pro „oko“ diváka moc neatraktivní „mač“ se odehrál v Křinicích, které hostily „přespolní“ Martínkovice. Do první půle naskočili lépe jednoznačně domácí. Předváděli krásnou kombinační hru, doplněnou rychlými „brejky“, prostě fotbal se vším všudy. Chvílemi to vypadalo, že si se soupeřem hrají „bago“,ale k čemu jim to bylo platné, když jsi nemohli ani zatlestkat, tak jak tomu bývá, když se v bagu dá dvacet přihrávek. Důvodem byla jejich produktivita, domácí totiž brutální převahu nedokázali zužitkovat, až na šanci Kovače nebo akci po ose Dvořáček-Plný, kde druhý jmenovaný míč ve vyložené šanci minul,neměli nic. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu... Domácí šli se "džbánem" tak dlouho, až inkasovali. Po sporné situaci, kde byla nastřelena ruka hostujícícho hráče, dokázal Petr Matějka z téměř nulového úhlu vstřelit branku a poslal svůj tým do vedení. Domácí ale ve své snaze vsítít branku pokračovali, svého „souseda“ z okolí zatlačili do vápna, ale ani „jiskřičku naděje“ nevykřesali, a tak poločas skočil 0:1 pro šťastnější „Marťany“

Kindl zchladil domácí

Domácí šli do druhého poločasu s tím, že za každou cenu musí srovnat. Dalo by se říct, že byl gól už „na spadnutí“, najednou ale přišel krutý trest pro Křinice. Martínkovický záložník Jakub Kindl si našel balon a „prásknul“ do něj tak, až skončil za zády domácího Radima Víta. „Mince se obrátila“, hosté si začali postupně vytvářet tlak, využili snížení tempa domácích a měli šance. Až v samotném závěru přidali gól na 3:0, konkrétně už dvoubrankový střelec Petr Matějka si naběhl na roh a nemýlil se. Nakonec derby skočilo poněkud drsným výsledkem pro domácí, kteří si určitě nezasloužili prohrát třígólovým způsobem.

Sokol Křinice
Lukáš Harviš - hráč Křinic: Dnes vyhrál šťastnější. Byli jsme dnes skoro celý zápas jasně lepším týmem, ale ztroskotali jsme na koncovce, což asi rozhodlo. Jsem naštvaný na výkon rozhodčí, myslím si, že utkání vůbec nezvládl, ale na to se zase nechci vymlouvat.

R. Vít [-] - L. Harviš [-] (76. M. Vinš [-] ) , L. Kalous [-] , P. Rosa [-] , J. Roman [-] (80. M. Dvořáček [-] ) - J. Cvrček [-] (46. P. Balcar [-] ) , J. Kovač [-] , T. Plný [-] , N. Ben [-] - T. Dvořáček [-] , T. Jirout [-] -

Jiskra Martínkovice
D. Matějka [-] - M. Jordán [-] (81. J. Uždil [-] ) , J. Uždil [-] (67. J. Uždil [-] ) , P. Brožek [-] , J. Liška [-] (89. J. Kollert [-] ) , J. Kindl [-] , L. Mihálik [-] , A. Ticháček [-] , O. Janek [-] , P. Matějka [-] , P. Semenský [-]

ŽK: 36. L. Kalous , 58. P. Rosa , 86. T. Jirout - 63. J. Liška , 73. O. Janek , 76. M. Jordán .
Hráči zápasu: L. Kalous - P. Matějka .
Místo: Sokol Křinice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Franěk Jakub - LHOTSKÝ Josef (N), LÁTR Aleš (N).