6.kolo, Královéhradecký | Trutnov | Okresní přebor, 2015-2016

--

--

Penalty? Na Hartě je letos neumějí

0

Na Hartu do Podhůří přijel nebezpečný Mostek, který se v letošním ročníku prozatím prezentuje solidním dojmem a chce se vyhnout sestupovým starostem. Podhůří je na tom úplně stejně, takže nás čekalo zajímavé a vyrovnané utkání.

Fotbalisté Podhůří vstoupili do utkání rázně a úvodní čtvrthodinu začali obrovským náporem a nejen že nepustili soupeře za polovinu, ale téměř mu nepůjčili míč. V tomto časovém rozmězí si také dokázali vytvořit několik velmi slibných příležitostí, ovšem na jejich konci z pravidla chyběla přesnost. Poté přišel brejk hostí, pád Mosteckého útočníka v pokutovém území a velice diskutabilní penalta, která vyvovala velkou vlnu emocí. K desítce se postavil mladý útočník Krkonoška a počínal si suveréně. Studená sprcha pro do té chvíle jasně lepší domácí. Hra se poté výrazně více vyrovnala a domácí byli těsně před poločasem odměněni za svou snahu z úvodních minut. Po hezké kombinaci se dočkali vyrovnání z kopačky Přívratského. To bylo v prvním poločase ze strany obou týmů vše.

V závěru bylo ještě drama

I druhé dějství začali lépe domácí fotbalisté. MOstek dostávali pod tlak a snažili se vytvářet šance, na kterých se však pouze ohřálo oko diváka, ale bez gólového efektu. Ten konečně přišel po brance SMejkala. Ten vzal míč za hranicí šestnáctky a ukázal, že v jednoduchosti je krása. S ničím se nepáral a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zanedlouho přidal třetí branku jeden z bratří Zdržálkových, konkrétně David. Poté ale domácí jakoby si jisti třemi body přestali hrát a toho Mostek dokázal využít ke korekci skóre. Domácí mohli za stavu 3:2 definitivně rozhodnout utkání, ale to by musel domácí Svintek proměnit pokutový kop. Desítky jsou letos zakleté pro borce Harty, jelikož po šesti kolech mají již tři neproměněné(ze tří). Konečné skóre však přesto hovoří pro Hartu v poměru 3:2

TJ Jiskra Podhůří
P. Kulhánek [-] - M. Němec [-] , T. Hladík [-] , J. Kalenský [-] - S. Mlejnek [-] , P. Přívratský [-] , E. Zdržálek [-] (76. D. Zíta [-] ) , M. Svintek [-] - D. Zdržálek [-] , Z. Smejkal [-] (84. J. Novotný [-] ) - J. Žďara [-]

FK Mostek
J. Hlušička [-] - L. Truhlář [-] , D. Duchek [-] , R. Záruba [-] , J. Duchek [-] - O. Kubín [-] (28. M. Plch [-] ) , M. Bogáň [-] , J. Polák [-] , V. Zigo [-] (66. V. Jirák [-] ) - O. Lashchuk [-] , T. Krkonoška [-]

ŽK: 82. J. Žďara .
Místo: Podhůří. Počet diváků: 53. Rozhodčí: DOLEJŠÍ Jan - ČESÁNEK Roman (N), BRÁDLE Jiří (N).