17.kolo, Královéhradecký | Rychnov | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Žďár nadělil Meziříčí „pětku“, gólostroj načal Kolář

0

V zápase dvou sestupem ohrožených celků dominoval Žďár, který po trefách Koláře, Malečka, Bašeho, Davida a Vacka zvítězilo nad Českým Meziříčím vysoko 5:0. Domácí si tak připsali v záchranářských bojích velmi cenné body, Meziříčí odjelo s prázdnou.

Žďár se ujal vedení už po pěti minutách, pak se střelecky trápil

Úspěch ve vzájemném utkání byl pro Žďár i České Meziříčí velice důležitý a hru obou mužstev na začátku hodně ovlivnila nervozita. Na kopačky domácích přinesla trochu klidu vedoucí branka, kterou vstřelil už v 5. minutě Bohuslav Kolář. České Meziříčí bylo v útočné fázi zcela bezzubé, domácí naopak zásobovali hostujícího brankáře Bašeho jednou šancí za druhou. Jen díky perfektním zákrokům muže mezi tyčemi neodcházelo Meziříčí s vysokým přídělem už po poločase.

Probuzení žďárské ofenzivy stálo Meziříčí čtyři branky, nakonec padlo 0:5

Do druhého dějství si domácí v kabině přibalili i střeleckou formu a během několika minut přiklonili vítězství zcela na svou stranu. V 56. minutě vsítil kýženou pojišťující branku Jan Maleček. Díky tomuto zásahu ze Žďárských spadly poslední zbytky nervozity. Za dvě minuty se tak skóre měnilo znovu. Po další pěkné akci překonal meziříčského gólmana Marek Baše. Žďár hrál nadále velmi aktivně a za předvedený výkon se mu dostalo odměny v podobě dalších dvou branek. První z nich vstřelil v 66. minutě David Jaroslav, druhou o dvě minuty později Michal Vacek. Do konce utkání už žádný další gól nepadl a Žďár po pětigólovém představení vyválčil tři body, díky kterým je na 9. místě tabulky. Meziříčí po výhře nad Petrovice okusilo hořkost prohry a je nadále dvanácté

Žďár
Petr Malijovský: Měli jsme trochu svázané nohy tím, že jsme takříkajíc "museli" vyhrát. A nervozita udělala své. Neuklidnil nás ani první rychlý gól, kdy se dorážkou prosadil Kolář. Přesto jsme si vytvářeli řadu šancí a hosty dlouho držel brankář Baše famózními zákroky. Nakonec jsme přece jenom přidali druhou branku Meziříčtí se pak sesypali. Vítězství označuji za naprosto zasloužené. Učinili jsme důležitý krok směrem k záchraně.

Žďár
M. Šrajbr [-] - J. Burda [-] , L. Hlaváč [-] , J. Moravec [-] (46. T. Baše [-] ) , P. Rydrych [-] - J. David [-] , M. Baše [-] , P. Malijovský [-] (70. J. Šumpík [-] ) - J. Maleček [-] (62. L. Cabalka [-] ) , B. Kolář [-] (75. J. Kohl [-] ) , M. Vacek [-]

FC České Meziříčí B
K. Baše [-] - F. Petr [-] , A. Hrubý [-] , P. Tomášek [-] , M. Kupka [-] , P. Havel [-] , A. Kupka [-] , D. Borecký [-] , K. Vošvrda [-] , O. Brouček [-] , T. Havel [-]

ŽK: 70. L. Hlaváč - 47. T. Havel .
Místo: Žďár n.O.. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Moravec Rudolf - VÍCH Pavel, KOS Tomáš (N).