18.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

Zbraslav po vyrovnaném prvním poločase znovu na body nedosáhla

7

Zbraslav přijela na hřiště Raptors připravená a chtěla urvat první jarní body.

Sestava Zbraslavi měla v zápase výškovou převahu a stejně jako v prvním jarním kole předvedla výbornou hru v prvním poločase.

Bohužel vstup do poločasu druhého nezachytila, v první minutě ihned inkasovala a na body to znovu nestačilo.

Vyrovnaný první poločas

Raptors chtěli smazat ztrátu na týmz, které jsou před nimi v tabulce a do utkání vstoupili aktivně. Snažili se držet míč na svých kopačkách a určovat tempo hry.

Zbraslav však hrála zodpovědně a poctivě bránila.

Ve 21. minutě se domácí poprvé prosadili, kdy se na křídle uvolnil Dmytry Tarasenko, který poslal nadýchaný centr na hlavu Andrese Cabranese Hornazabala, který hlavou poprvé v utkání překonal hostujícího brankáře Marka Mičkala.

Zbraslavi se do poločasu ještě podařilo vyrovnat, kdy se prosadil šestatřicetiletý David Konečný.

Do kabin tak šla mužstva za nerozhodného stavu.

Raketový vstup Raptors do druhé půle

Zbraslav možná ještě byla duchem v kabině, když Raptors rozehráli druhý poločas a téměř ihned po rozehře se hřištěm prohnal Michael Richard James Houdek a poslal Raptors do vedení 2:1.

Raptors v druhé půli dominovali a Zbraslav k ničemu moc nepouštěli.

Domácí trenér měl v závěru utkání šťastnou ruku na střídání. Deset minut před koncem stáhl ze hry Denyse Bieliaieilva a nahradil ho Juriym Sarkisyanem, který mu po třech minutách odvděčil brankou a uzavřel tak na konečných 3:1 pro Raptors.

Raptors, připsaly druhou výhru v řadě a stoupají tabulkou vzhůru.

Prague Raptors Football Club
Kim Grant - trenér: Bylo to fantastické vítězství proti houževnatému týmu Zbraslavi, který přijel připravený. Předvedli jsme obdivuhodný výkon, vytvořili jsme si šance, i když jsme čelili silnému soupeři. Udržovali jsme si držení míče a trpělivě čekali na správný okamžik ke skórování. Jejich hlavní předností bylo využívání výšky v rozestavení, což vedlo ke gólu. Náš tým je plný talentů a do zápasu jsme nastoupili s dobrou náladou s cílem snížit odstup od lídrů. Zápas jsme dobře kontrolovali, zejména ve druhém poločase, a využívali naše příležitosti. S výkonem našeho týmu jsem velmi spokojen, začínáme nacházet svůj rytmus a bezproblémově spolupracovat. Celkově jsme čelili dobře organizovanému týmu, ale naše odhodlání a trpělivost vedly k vítězství.

M. Uzih [-] - J. Olajoš [-] , M. Scherer [-] , I. Tonchev [-] (46. C. O´Dowd [-] ) , D. Erakovič [-] (80. J. Sarkisyan [-] ) - . Rodriguez [-] (62. C. Kuttner [-] ) , M. Houdek [-] , . Cabranes [-] - D. Bieliaiev [-] (80. C. Skilling [-] ) , D. Tarasenko [-] (62. . Harris [-] ) , A. Rizzi [-]