17.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Bolešiny otočily zápas se Svéradicemi, trefil se i gólman

18

Bolešiny vyhrály v 17. kole nad Svéradicemi 5:2. Hostující tým sice odcházel do kabin za jednobrankové náskoku, ale domácí v 53. minutě nastartovali velký obrat, který je nakonec dovedl k pohodovému vítězství o tři branky.

První poločas ovládli hosté

První minuty nabídly divákům poměrně vyrovnanou hru. Na obou stranách byly k vidění náznaky šancí, ale k žádné vyložené příležitosti to nevedlo. Ve 12. minutě fauloval protihráče hostující Červený a rozhodčí okamžitě tasil žlutou kartu. Ve 20. minutě se už skóre měnilo, a to když přesně zakončil domácí Soupír. Vedení Bolešin ale nemělo dlouhého trvání, jelikož o šest minut později vyrovnal na druhé straně Kába. Ve 36. minutě navíc hosté dostali možnost v podobě přímého volného kopu ze slibné vzdálenosti. K balónu se postavil Mičkal a umístěnou střelou poslal Svéradice do vedení. Bolešiny se do konce prvního poločasu snažily o vyrovnání, ale jejich ofenzivní akce neslavily úspěch.

Bolešiny změnily rozestavení a otočily zápas čtyřmi góly, trefil se i brankář

Do druhého poločasu vstoupil domácí tým v odlišném rozestavení, což se prakticky ihned projevilo na hřišti. V 53. minutě se dostal k odraženému balónu Rehák a pohotovým zakončením srovnal na 2:2. V 59. minutě si Bolešiny vzaly zpět vedení, když se pěkně trefil Moravec. V 62. minutě fauloval jeden z hostujících hráčů zhruba na polovině hřiště. Domácí gólman Martínek se rychle zhostil rozehrávky a k překvapení všech skončil jeho dlouhý nákop rovnou v brance soupeře, 4:2. Svéradice se rozhodně nevzdaly, ale na rychlý obrat domácího týmu nedokázaly promptně reagovat. Naopak Bolešiny utkání v poklidu dohrávaly a v 90. minutě uzavřel skóre na konečných 5:2 Šindelář

SK Bolešiny
Jiří Šmolc, trenér: Ve 20. minutě jsme se sice ujali vedení, ale soupeř dokázal dvěma góly krátce po sobě skóre otočit. O přestávce jsme si něco řekli a změnili jsme rozestavení. To se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí, jelikož v druhém poločase jsme byli daleko nebezpečnější, soupeři jsme nasázeli čtyři branky a došli jsme si k zaslouženému vítězství.

SK Bolešiny
A. Martínek [-] - J. Pitel [-] (73. P. Bošek [-] ) , T. Novák [-] , D. Kolář [-] , R. Šindelář [-] , J. Soupír [-] (83. J. Roháč [-] ) , K. Šilhavý [-] (46. M. Moravec [-] ) , V. Rehák [-] , J. Brtník [-] , R. Farný [-] , Š. Bauer [-]