19.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Statečný výkon Chlístova na body z Horního Újezdu nestačil

21

Fotbalisté Horního Újezdu se řádně zapotili, když na vlastním hřišti zvítězili nad Chlistovem těsně 3:2,  když v závěru zápasu museli otáčet nepříznivý výsledek

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Za téměř letního počasí proti sobě nastoupili dvě mužstva, která byla od sebe v tabulce notně vzdálená. Úvod hry tomu i trochu odpovídal. Domácí si během úvodní minut zápasu vytvořili tři gólové příležitosti, jedinou z nich dokázal přetavit ve vedoucí gól domácí A. Svoboda v 9. minutě zápasu. Zdálo by se, že to domácím prospěje a přinese to klid na jejich kopačky. Ale bylo to mu naopak. Hosté převzali taktovku hry a vytvořili si hned několik gólových příležitostí. Jednu z nich dokázal využít hostující J. Pokorný ve 37. minutě zápasu. I když se obě mužstva snažila se stavem skóre ještě něco udělat a zvrátit tak výhodu na svoji stranu, poločas skončil remízou 1:1.

Druhý poločas samozřejmě měl být v očekávání domácích fanoušků povedenějším, jak v předváděné hře i změnou skóre. Bohužel domácí nenašli správný rytmus a hosté byli na balónu jistější a uvolněnější. Z toho pramenil i jejich vedoucí gól na 1:2 pro hosty, kdy úspěšným střelcem byl v 72. minutě zápasu P. Tkaný. Domácí byli v útlumu, ale nevzdali se. Vyrovnání přišlo po dvou minutách, kdy v 74. minutě zápasu srovnal skóre svým druhým gólem v utkání A. Svoboda. Nerozhodný stav však neubral vítr z plachet hostům, kteří cítili šanci ještě na lepší výsledek. To se bohužel zhatilo v 80. minutě, kdy po nedorozumění hostujících obránců, skóroval do odkryté brány domácí J. Homolka a převrátil vedení na stranu domácích 3:2. Do konečného hvizdu se již skóre neměnilo a domácí tak šťastně vydřeli vítězství nad výborně hrajícími hosty.

P. Špaček, trenér:

„Jako vždy zápas s Chlístovem byl pro nás velice složitý. Hosté nemají co ztratit, a za mě hráli uvolněně a v jejich kombinaci to bylo znát, kromě úvodních patnácti minut. Z naší strany to bylo křečovité a nepřesné, protože jsme měli v hlavě, že musíme zvítězit. V zápase bylo vidět i plno gólových šancí z obou stran, kterým chybělo jen lepší provedení a skóre mohlo být vyšší. Na obou stranách zazvonily i brankové konstrukce. Tři body jsme doslova a do písmene šťastně vybojovali. Myslím si, že tým hostí si za předvedenou hru zaslouží více bodů do tabulky, ale bohužel je na jejich straně nepřízeň v proměňování gólových šancí. Hostům přeji hodně štěstí a body.“

Domácí otočili vývoj druhé půle

TJ Sokol Horní Újezd
Špaček Petr, trenér: Jako vždy zápas s Chlístovem byl pro nás velice složitý. Hosté nemají co ztratit, a za mě hráli uvolněně a v jejich kombinaci to bylo znát, kromě úvodních patnácti minut. Z naší strany to bylo křečovité a nepřesné, protože jsme měli v hlavě, že musíme zvítězit. V zápase bylo vidět i plno gólových šancí z obou stran, kterým chybělo jen lepší provedení a skóre mohlo být vyšší. Na obou stranách zazvonily i brankové konstrukce. Tři body jsme doslova a do písmene šťastně vybojovali. Myslím si, že tým hostí si za předvedenou hru zaslouží více bodů do tabulky, ale bohužel je na jejich straně nepřízeň v proměňování gólových šancí. Hostům přeji hodně štěstí a body.

SK Slavia Chlístov
Fanoušek Chlístova: V Újezdě jsme odehráli dobré utkání, domácím jsme se dokázali vyrovnat. Zápas byl dlouho vyrovnaný (slušela by mu remíza) malou chviličku jsme dokonce sahali i po všech bodech nakonec nemáme ani jeden, to je fotbal.

P. Hradecký [-] - I. Csákány [-] , M. Ošmera [-] , M. Řezáč [-] (50. V. Štaffa [-] ) , M. Řezáč [-] , O. Uličný [-] , A. Bartes [-] (89. J. Dulovec [-] ) , P. Ciprys [-] (46. M. Zvěřina [-] ) , J. Homolka [-] , T. Vávra [-] , A. Svoboda [-]

M. Hagara [-] - D. Brestovský [-] - K. Kocmánek [-] , M. Rygl [-] , M. Kuchařík [-] , M. Svoboda [-] , J. Ježek [-] - T. Kuchařík [-] , J. Pokorný [-] - V. Kučera [-] (86. M. Granát [-] ) , D. Holík [-] (69. P. Tkaný [-] )

ŽK: 45. T. Vávra - 79. T. Kuchařík .
Hráči zápasu: P. Hradecký - D. Brestovský .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: MACEK Ivo - RAMBOUSEK Stanislav, ŠÍN Martin.