24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

6. J. Čabrádek , 19. Š. Brynda , 52. F. Kolda (vl.) , 86. T. Baloušek
20

V sobotu došlo na měření sil také v Sedlici, kam dorazil prachatický Tatran.

Pouze za domácí

V utkání se prosazovali pouze domácí a jako první rozvlnil síť v 6. minutě Jiří Čabrádek, který proměnil rohový kop v podání Bryndy. V 19. minutě se navíc domácí dočkali i druhé branky, když právě Štěpán Brynda poslal z hranice pokutového území nechytatelnou ránu směr Priharova branka. Tatran se snažil o korekci nepříznivého stavu utkání, bohužel však bez úspěchu. Definitivní pojistku na sedlické vítězství doručila 62. minuta, ve které si kapitán Prachatic Filip Kolda srazil míč do vlastní sítě. Definitivní tečku za gólovým účtem zápasu následně v 86. minutě přidal střídající Tomáš Baloušek.

Sedlice tak zvítězila nad Tatranem 4:0 a nadále může pomýšlet na druhé místo, na které ztrácí už pouhých pět bodů.

TJ Sokol Sedlice
Miroslav Petráš - vedoucí mužstva: Naše mužstvo dokráčelo v pohodě k vysokému vítězství. Hosté hráli slušně, o čemž svědčí pouze jedna žlutá karta a vůbec působili sympatickým dojmem.

FK Tatran Prachatice B
Josef Hopfinger - trenér: Čekal nás zápas s možná nejfotbalovějším týmem v soutěži. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, bohužel máme poslední zápasy problémy s bráněním standartních situací a po jedné z nich dali hosté úvodní branku utkání. Následně se prosadil hostující hráč neskutečnou střelou z voleje z nějakých 25 metrů. Do utkání jsme se mohli vrátit těsně před poločasem, když jsme vystihli hostující rozehrávku, nicméně poloprázdnou branku jsme přestřelili. V úvodu druhé půle jsme si nedokázali pohlídat další rohový kop a o výsledku bylo rozhodnuto. I přesto si myslím, že to bylo utkání na velmi dobré úrovni a pro naše mladší kluky to byla výborná příležitost zahrát si proti takhle zkušenému a fotbalově velmi dobrému soupeři.

M. Vančát [-] - P. Koutenský [-] , J. Petráš [-] , J. Čabrádek [-] , M. Čapek [-] - J. Novák [-] , M. Bálek [-] , Š. Brynda [-] (62. M. Zíka [-] ) , D. Dumský [-] - Z. Mikeš [-] (68. T. Baloušek [-] ) , J. Panuška [-]

J. Prihara [-] - V. Podlaha [-] , A. Vlk [-] (67. J. Hopfinger [-] ) , D. Kukačka [-] , A. Břicháček [-] (46. K. Wagner [-] ) , J. Tesárek [-] (63. M. Černý [-] ) , P. Miesbauer [-] , T. Balica [-] , F. Toušek [-] , F. Kolda [-] , M. Gramblička [-]

Hráči zápasu: J. Čabrádek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Šíma Václav - KOTNAUER Lukáš, PAŠEK Jiří.