11.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2023-2024

--

--

Dolní Lhota venku přestřílela nováčka B-týmu ze Staré Bělé a přeskočila ho v tabulce

9

Hokejovým výsledkem 4:3 z pohledu Dolní Lhoty skončil souboj Dolní Lhoty s nováčkem, béčkem Staré Bělé. Dolnolhotští jako by stále nemohli naplno zažehnout sud se střelným prachem, jako to uměli ještě v minulém soutěžním ročníku. Letošní výsledky i předvedená hra stále zaostávají za výkony, jakými se mužstvo hemžilo zvláště na jaře letošního roku, a po němž skončilo v konečném měření sil na třetím místě, a jen o pár bodů tehdy utekl bronzovému medailistovi postup do 1 B. třídy.

Vyrovnaný mač

Na obou celcích bylo už od samotného začátku patrné, že chtějí bodovat v maximálně možném rozsahu, tedy že si chtějí do tabulky připsat po třech bodech. Nedá se říct, že by jedno mužstvo nějak rozdílově přehrávalo to druhé, protože každou chvilku bylo dusno a vzrušení před jednou či druhou brankou. Starobělští hnáni početným ansámblem věrných diváků se snažili střílet z každých pozic a jakmile se přiblížili na dostřel branky, pokoušeli se o ohrožení hliníkového zařízení pod správou matadora Brauna. Ten si ovšem ze začátku s nepříliš důraznými projektily agilních domácích věděl rady a nenechal se jejich často pouze propagačními pokusy příliš zaskočit. Jednou navíc skvěle zasáhl po několikrát tečované střele vyslané jedním z domácích plejerů z dobrých 20 metrů, tedy ze střední vzdálenosti. Nadvakrát neposedný míč zkrotil a udržel pro svůj tým čisté konto. Na druhé straně hosté rovněž párkrát protáhli dvojku v bráně Starobělských brankáře Balcara. Jednou se ovšem zaskvěl svým bravurním zákrokem poté, když působivou robinsonádou vyškrábl umístěnou střelu Čecha vyslanou už z velkého vápna. Od 20. minuty ale začal úřadovat domácí Lišaník, který pohotově tečoval přihrávku spoluhráče Surovce z pravé strany. Stejný hráč se trefil ještě jednou ve druhém poločase po příkladném uvolnění a zkončení na přední tyč z bezprostřední blízkosti marně vyběhnuvšího Brauna. Ten udělal všechno správně. Brilantním způsobem zmenšil zakončujícímu hráči střelecký úhel a po střele si dokonce i na míč sáhl, ale v cestě za svá záda už mu proniknout nezabránil. Vychýlená střela, zpomalená jeho tělem přece jen nakonec trochu smolně zapadla ke vzdálenější tyči.

Vedení 1:0 dlouho nevydrželo. Hostům se podařil fantastický obrat

Jak bylo předstřeno, Lišaník na svůj první zápis v gólové listině navázal zakrátko po změně stran, když svoji branku ozrcadlil a připsal si tak druhý gól v zápase. Období od 54. minuty už ale měli plně ve svojí režii Dolnohotští, když se jim podařil velkolepý obrat a třemi brankami zcela otočili vývoj hry ve svůj prospěch. Lví podíl na tomto výjimečném obratu měl dvougólový Klapuch, jenž jednou potrestal zaváhání v defenzívě a při druhém gólu si z obráců protivníka udělal nazdárky a zblízka propálil jinak spolehlivě chytajícího Balcara. Zdánlivé uklidnění měla potom přinést na kopačky čtvrtá trefa hostů v podání Švrlanského, ale na drama ještě v předposlední minutě zadělal domácí forward Malík, který si skvělým způsobem zpracoval prudký pas a nechytatelně zakončil pod břevno Braunovy brány. Lhota už ale vyrovnání nepřipustila a utkání po bezhlavé divočině zejména ve druhé půli šťastně dovedla do zdárného konce. Vítězové utkání tak v tabulce přeskočili právě svého sobotního soupeře z Bělé a vyhoupli se na jeho úkor na čtvrté místo. Nováček ale dělá svým příznivcům na podzim radost otevřenými fotbalovými partiemi i proti soupeřům, kde hrozí nelibý debakl nebo dvojciferná pohroma. Sypatický novic je určitě vítaným oživením ostravského přeboru.

FK Stará Bělá B
Ondřej Pytlík, trenér Staré Bělé: Dneska jsme nepodali dobrý výkon. Vepředu jsme nebyli schopni delší dobu držet míč, vzadu jsme také dělali chyby. Vedli jsem sice 2:0, ale fotbalová spravedlnost se dneska ukázala, protože soupeř byl kvalitní, jeho střed hřiště hrál na výbornou a tak zaslouženě zápas otočil a vyhrál.

O. Balcar [-] - L. Adámek [-] , M. Lišaník [-] , O. Malík [-] , I. Cimmer [-] , D. Charvát [-] , L. Kováčik [-] , H. Nguyen [-] , K. Surovec [-] , O. Pytlík [-] , J. Kačer [-]