3.kolo, Zlínský | Uherské Hradiště | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Drsné podmínky zápasu nakonec domácí mužstvo vybičovaly ke třem bodům

5

Kousek od řeky Moravy se na hřišti Jarošova odehrával zápas dvou týmů s dobrou formou. Zápas to byl těžký už z důvodu velkého horka, které přes celý víkend panovalo. Domácí fotbalisté nakonec zvítěžili a připisují si důležité body do tabulky

Šancí k vidění moc nebylo

V prvním poločase diváci sledovali hru zejména na středu hřiště. Šancí bylo málo a oba týmy hrály velmi opatrně. Hra se více otevřela až ke konci prvního poločasu. A byl to právě domácí Jarošov, který hrozil. Ve 37. minutě mohl Jarošov poslat do vedení Vojtěch Jančík, ale jeho plující střelu vychytal brankář hostů. Další šance, která stojí za zmínku spatřila světlo světa v 41. minutě zápasu, kdy Jančík vybídl ke skórování Bětáka. Ten jeho volání vyslyšel, ale svůj projektil poslal pouze do tyče. A tak tedy skončil první poločas bez branek.

Ve druhé půli se domácí přece jenom dočkali

Šancí na obou stranách ve druhém dějiství přibývalo, ale nikdo se z gólu neradoval. První branky zápasu sme se teda nakonec dočkali až v 80. minutě zápasu. Nakopnutý balón od Zbyňka Pavlase proskočil před jeho bratra jana a ten poslal míč do sítě.  Definitivní tečku z zápasem udělal výborně hrající Běták, který prokličkoval obranou Strání a svou levačkou poslal míč do sítě.  Zápas tedy skončil 2:0 pro domácí borce.

TJ Slavoj Jarošov
Zbyněk Pavlas: V zápase byl pro oba celky největší nepřítel počasí. Narozdíl od zápasu s Bánovem jsme ještě důsledněji bránili a soupeře první poločas do ničeho nepustili. Sam jsme tam měli tak 4 až 5 situací a minimálně 2 z nich měly skončit gólem. Druhý poločas už byl spíše o tom, kdo bude v koncovce šťastnější a kdo vydrží fyzicky až do konce. Strání tam mělo jednu situaci za bezgólového stavu, kdy na malém vápně hostující hráč nezakončil důrazně. My jsme naopak hráli pořád stejně aktivně. Udělali jsme nějaké změn v rozestavení, což se zdá bylo klíčové. První gól jsem vyslal nákopem do úniku bráchu a ten gólmana přehodil. Druhý gól Marťas rozehrál rychlý aut a Mara se dostal před vápno a s přehledem dal kolem brankáře. Vítězství zcela zasloužené, jen mohlo být rozhodnuto dříve

FC Strání B
Dominik Fruhauf: V prvním poločase se zdálo, že se bude jednat o remízu. Nějaké záblesky šancí se ukázaly, ale spíš to vypadalo jako zápas ničeho. Ve druhé půli se ale průběh zápasu začal otáčet ve prospěch domácích. My jsme se spíše hledali a několikrát nás musel podržet brankář z dorostu Zámečník. Výsledek mě mrzí. Nějakou dobu jsme si říkali, že by to byla spravedlivá remíza, ale hosté byli nakonec o něco lepší. Podmínky hry byly tentokrát obzvláště kruté a byly také na našem výkonu znát. Pokusíme se to ale doma napravit!

M. Zelenka [-] - D. Svárovský [-] , M. Běťák [-] , V. Jančík [-] , M. Jančík [-] , M. Omelka [-] , D. Talaš [-] , M. Němec [-] , J. Pavlas [-] , Z. Pavlas [-] , D. Laga [-]

FC Strání B
R. Zámečník [-] - J. Mimochodek [-] , P. Fruhauf [-] , L. Pavluš [-] , O. Kolaja [-] , J. Motola [-] , R. Holuša [-] , O. Gabriš [-] , P. Miklovič [-] , O. Benešík [-] , J. Mikláš [-]

Počet diváků: 95. Rozhodčí: Mahdal Václav - RAICHEL Miroslav (N), POPELKA Bohumil (N).