2.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2023-2024

--

--

Staříč vstoupil do sezóny pravou nohou a porazil doma nepříjemné Vojkovice

11

Staříč doma ukázal, že nechce hrát druhé housle a pokud bude možnost bude chtít jít zpět do 1B. třídy z které spadnul a poradil si doma s nepříjemným soupeřem z Vojkovic

Dvě povedené trefy Musálka dodali domácím klid na kopačkách

Staříč po sestupu z 1.B chtěl v prvním zápase nové sezóny naplno bodovat. Ovšem přijel nepříjemný soupeř z Vojkovic a tak výběr Františka Végha nečekalo nic lehkého. První poločas se nesl v duchu rozkoukávání z prvního mistrovského zápasu v sezóně. A hráče nenabudila ani rychlá branka domácích. Když se v 6.min povedenou střelou z poza vápna trefil Stanislav Musálek, 1:0. Další náznaky šancí na jedné straně kryl skvělýmy zákroky Smetana a na straně duhé Tesarčík. Těsně před pauzou ukázal svou kopací techniku již po druhé v zápase Stanislav Musálek a domácí tak šli do kabin s vedením o 2 branky, 2:0.

Druhý poločas nahoru dolů a plno nevyužitých šancí

Ani druhý poločas moc fotbalové krásy nenabídl, ale šancí bylo na obou stranách dostatek. Chyběla ovšem lepší koncovka od obou týmů. V 51.min hosté korigují výsledek, když se z přímého kopu trefuje přímo do šibenice Jaroslav Fára, 2:1. Hosté mají další šance na srovnání, naopak domácí na pojistku ve vedení, ale konečnou podobu výsledku dává až v 80.min David Pešek 3:1. Nasazení v teplém počasí nejde tedy upřít ani jednom týmu, ale nerozehranost od obou byla znát. Lepší vstup do sezóny si tak připisuje Staříč

FK Staříč
František Végh (trenér): ,,Do utkání s Vojkovicemi jsme vstupovali s důrazem na to, abychom byli co nejvíce na míči, uměli si udělat kolem soupeře prostor, po ztrátě míče co nejrychleji přepínat a být nekompromisní v zakončení. V prvním poločase jsme byli dobře kompaktní a dařilo se nám správně držet těžiště hry. Odměnou nám bylo vedení 2:0. Druhý poločas byl bohatý na brankové příležitosti které jsme bohužel nedokázali proměnit. V síti skončila pouze korigujíci branka na 3:1 v závěrů utkání. Hráčem utkání bych zvolil Stanislava Musálka který svůj individuální výkon korunoval dvěma góly. Celkově utkání nebylo nikterak kvalitní, spíše podprůměrné, . Nejdůležitější je že jsme utkání dohráli ve zdraví jak my tak i soupeř! Vojkovicím přeji hodně štěstí do dalších utkání, zanechali pod Okrouhlou dobrý a férový dojem.´´

TJ Sokol Vojkovice
Jaromír Kaňok (trenér): ,,Typický první zápas sezóny, co se týče nasazení obou týmu, kdy sice obvykle padá i málo branek a končívá remízou se nám výsledkově nepovedl, díky střeleckým schopnostem Stanislava Musálka, který dvěma utěšenými střelami zpoza šestnáctky už v prvním poločase zajistil domácím vedení a následně i výhru. A ačkoli se nám podařilo z přímého kopu precizně umístěnou střelou do pravé šibenice z kopačky Jarka Fáry hned po změně stran snížit, poslední slovo patřilo opět domácím. Pešek trefil pro změnu náš levý vinkl. 3 branky byly dnes výstavní, jedna šťastná. Můj tým mě nezklamal a když budeme hrát s takovým nasazením i v dalších zápasech, určitě si připíšeme i nějaký ten bodík do tabulky. Dnes byl proti brankář domácích Lukáš Smetana, který dvě střely z bezprostřední blízkosti v první poločase vyrazil na rohy a střelec Stáňa Musálek.´´