13.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

--

Lubná nezažila snadné utkání proti Břestu

32. M. Šálek , 57. T. Trlica (p.) - 5. M. Ančinec , 35. M. Ančinec (p.) , 60. M. Horák , 87. M. Horák
2

Favorit z Lubné přijel do Břestu na zápas, který měl být poměrně snadným, Břest jim ale zápas velice znepříjemnil.

Boj o vedení

Do utkání vstoupil tým Lubné s pevným odhodláním, a hned v páté minutě poslal nejlepší střelec soutěžě Martin Ančinec svůj tým do vedení. Byl to ideální start, který Lubná potřebovala, a jejich naděje na úspěch byly vysoké. Domácí tým se ukázal jako silný protivník, ale tým nadále usiloval o udržení vedení. Břestu se podařilo vyrovnat, když ve 32. minutě srovnávsal skóre na 1:1 Martin Šálek, ale hned 3 minuty nato vrátil Lubné vedení znovu skvělý Martin Ančinec, tentokrát z penalty a Lubná tak byla opět o krok napřed. Oba týmy měly ještě další šance skórovat, ale zatím zůstalo skóre 1:2 z pohledu domácích.

Druhá půle plná zvratů

Po vyrovnsaném prvním poločase Lubná vstoupila do druhého poločasu s cílem navýšit své vedení. Domácí tým však opět prokázal svoji sílu. Hráč Lubné Petr Kulcsár zahrál rukou ve vápně a obdržel druhou žlutou kartu. To znamenalo, že musel opustit hřiště, což dalo domácímu týmu výhodu penalty a početní převahy. Skóre bylo tak opět srovnáno, protože Tomáš Trlica penaltu proměnil. Navzdory nepřízni osudu a hře s deseti hráči se tým nevzdal. I v této náročné situaci nepustili domácí tým k výrazným šancím, a naopak, dokázali přidat další dvě branky díky výkonu Horáka. Nejprve se v prosadil v 60. minutě a poté také v samotném závěru zápasu v 87. minutě. Celý zápas byl dramatický a plný zvratů, ale hráči Lubné neztratili víru a nadále bojovali. I v deseti lidech nepustili domácí tým k výrazným šancím a udrželi si své vedení. Byl to nečekaně náročný zápas pro favority z Lubné, který jim nakonec ale přinesl vítězství. Podzim Lubná končí na prvním místě a můžou být více než spokojeni. Břest se po podzimní části sezóny nachází na 9. příčce a na jaře se budou snažit si svou pozicic vylepšit.

FK Lubná 1959
Bronislav Železník (trenér): Do utkání jsme dobře vstoupili a hned v páté minutě nás poslal do vedení Ančinec. Domácí jsme přehrávali, ti ovšem využili brejku a po půlhodině hry srovnali. Chvíli na to jsme měli výhodu pokutového kopu, kterým nás Ančinec dostal do zpět do vedení. Po hodině hry zahrál Kulcsár rukou ve vápně a dostal druhou žlutou kartu. Domácí tak měli výhodu penalty i početní převahy. Bylo tedy opět srovnáno. My jsme dle mého názoru i v deseti lidech domácí k ničemu nepustili a dokázali jsme přidat další dvě branky Horákem. Z mého pohledu jsme z pohodového utkání udělali zbytečné drama. Musím pochválit tým, který i v deseti lidech přehrával domácí. Za vítězství jsme rádi.

Břest
M. Rotrekl [-] - M. Máša [-] (46. D. Hudeček [-] ) , P. Miklík [-] , Z. Daněk [-] (89. J. Lach [-] ) , R. Karamon [-] , T. Trlica [-] , J. Štauber [-] , M. Bureš [-] , D. Valoušek [-] , Š. Konečný [-] (68. R. Hajdík [-] ) , M. Šálek [-]

J. Marák [-] - P. Chýla [-] , M. Konečný [-] (35. A. Makový [-] ) , M. Horák [-] , O. Kašík [-] , B. Železník [-] , M. Ančinec [-] (93. D. Bačinský [-] ) , P. Kulcsár [-] , M. Rybenský [-] , I. Havlík [-] (46. R. Havlík [-] ) , J. Komárek [-]

ŽK: 8. R. Karamon , 34. M. Bureš , 37. P. Miklík - 7. P. Kulcsár , 93. O. Kašík . ČK: 57. P. Kulcsár .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: BENEDIKT Ondřej - HERMAN Jiří (N), CHÝLA Bohumil (N).