7.kolo, Jihomoravský | Blansko | Okresní přebor , 2023-2024

2. R. Nesvadba , 9. Š. Alexa , 11. Š. Alexa , 21. T. Nguntual , 26. V. Petrů , 38. J. Kovář (vl.) , 45. Š. Alexa , 52. Š. Alexa - 29. V. Kučera , 49. T. Hochman
12

Bořitov si doma zastřílel proti nováčkovi z Lipůvky. Alexa řádil a prosadil se hned 4krát.

Sedm jedna v poločase

Do zápasu hosté vstoupili více než tragicky, když po individuálních chybách už v 11. minutě prohrávali 0:3, kdy se prosadil Nesvadba a dvakrát Alexa. Klobouk dolů před herním projevem kluků z Bořitova, kteří po hřišti lítali a měli jednu šanci za druhou. Ve 26. minutě to bylo už 0:5 a to jen díky skvělému Hochmanovi v bráně. V 29. minutě se po centru do vápna dostal k hlavičce Kučera a skvěle zakončil k levé tyči a snížil na 1:5. To byla v prvním poločase bohužel jediná šance hostí a dále hrál jen jeden tým. V 38. minutě se na Hochmana řítil sám domácí hráč, Hochman skvělým zákrokem vyrazil míč, bohužel však jen do dobíhajícího Jirky Kováře, který si srazil míč do brány - 1:6. Ve 45. minutě se prosadili opět domácí Alexa a tak stav prvního poločasu byl 1:7.

Alexa jistil výsledek

Do druhé půle jak hosté tak i domácí vyměnili pár hráčů.  Střídající Tomáš Hochman se ve 49. minutě prosadil parádní ránou na bližší tyč a snižoval na 2:7. Bohužel pro hosty hned v 53. minutě využil Alexa další z chyb a svým čtvrtým gólem upravil skóre na konečných 2:8.

ASK Lipůvka
Robin Bohatec: Zápas rozhodlo tragických prvních 15 minut. Každopádně klobouk dolů před výkonem mladého týmu z Bořitova. Gratulace k vítězství. Příští týden nás čeká zápas v neděli doma s Černou Horou, ve kterém už musíme bodovat. Děkujeme za podporu