10.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

--

Zbytiny proti Strunkovicím dotahovaly, nakonec jsou bez bodu

13

Závěr sezony okresní soutěže na Prachaticku je tady a poslední domácí duel odehrály Zbytiny proti rezervě strunkovického Blaníku.

Branky padají

Úvodní minuty utkání patřil hostujícím Strunkovicím, které se dostávaly do nebezpečných příležitostí. V té první sice ještě Pelech neuspěl, ale v 10. minutě už Kochma našel parádní přihrávkou Richarda Landgráfa a hosté se dostavili do vedení. To mohlo o pár minut později navýšit opět aktivní Pelech, ale útočník hostů ani napodruhé na brankáře Kovandu nevyzrál. Ve 20. minutě tak z ničeho nic udeřili domácí, když propadnutý míč dostal do sítě Milan Balica a vyrovnal. Stav 1-1 ale vydržel pouhé tři minuty, než vedení Blaníku vrátil Miroslav Kochma, který navíc o deset minut později využil přihrávky Miroslava Turka a zvýšil náskok Strunkovicím na dvě branky. Domácí ale dokázali ještě do konce poločasu přidat kontaktní branku, když po chybě hostující obrany snížil Jan Motyčák.

Kochma rozhodl

Domácí začali druhé dějství utkání aktivněji a zlepšená hra přinesla i vyrovnávací branku Milana Balici, jenž se dostal k míči po přímému kopu. Remízový stav nabízel drama, ale hostům docházeli i kvůli zraněním síly a začali hrát na rychlé brejkové situace. Jeden z nich takový vyšel v 70. minutě, kdy výkop Trněného propadl za obranu a Miroslav Kochma vrátil hostům vedení. Domácí se snažili vyrovnat, ale marně. Chyběl potřebný tlak a brankové zakončení, které by ohrozilo brankáře Trněného. Definitivní pojistku tak musel přidat v 87. minutě opět Miroslav Kochma a Strunkovice tak vytěžily tři těžce vydřené body ze Zbytin.

TJ Blaník Strunkovice B
Miroslav Turek - trenér: Už aby byl konec soutěže. Zase jsme to lepili, co to šlo, i když teď to byl asi největší extrém tohoto podzimu. Zápas jsme urvali spíše na sílu a vůli. Několik kluků muselo dohrát se zraněním a se zatnutými zuby. Za to jim moc díky. I tak jsme měli opravdu dostatek šancí a i s naší podzimní žalostnou produktivitou to na všechny body stačilo.

TJ Zbytiny
V. Kovanda [-] - J. Policar [-] , J. Véber [-] , P. Gášpar [-] , . Hudák [-] - P. Hábich [-] , M. Balica [-] , V. Šnajdr [-] , J. Motyčák [-] - L. Pivoňka [-] , J. Kazar [-]

L. Trněný [-] - R. Landgráf [-] , D. Müller [-] , M. Kochma [-] , J. Šabršula [-] , O. Jílek [-] , J. Hálek [-] , S. Pelech [-] , R. Žurek [-] , R. Kašpar [-] , M. Kašpar [-]

ŽK: 21. D. Müller , 51. R. Žurek , 77. J. Hálek , 81. J. Kureš .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - HETTNER Kristian (N), MOTTL Petr (N).