8.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

--

Branka Kureje rozhodla o bodech pro Borovou Ladu

13

V sobotu čekal na Borovou Ladu další domácí zápas, kteří hráči okolo kapitána Čecha svedli s rezervou Vlachova Březí.

Nedáš, dostaneš!

Zápas moc fotbalové krásy nenabídl a fanoušci viděli v prvním poločase mnoho nákopů, které nikam ani od jednoho týmu nevedly. Počáteční tlak domácích, kteří se snažili marně probojovat k zakončení, opadl a hosté taky dokázali několikrát zahrozit. Největší šance v první půli přišla od hostů z Vlachova Březí, kdy sudí Harvalík nařídil pokutový kop. Ten sice Bartuněk umístil přesně k tyči, ale do ideální výška pro brankáře Dvořáka, který tak lapil.

Druhý poločas už přinesl lehkou převahu Vlachova Březí, které dokázalo využívat rychlého přechodu do útoku. Žádná ze šancí se ale hostům nepodařila natolik, aby mohla propuknout radost z vedoucí branky. Poločas, který byl i kvůli průtrži mračen na chvíli přerušen, se blížil do svého konce a v poslední minutě nejprve zahrozil hostující kapitán Štoural, který trefil břevno domácí branky. Na druhé straně se domácí nadechli k poslednímu útoku a osamocený Štefan Kurej se dostal do samostatného úniku na brankáře Kautmana. Dobíhající obránce hostů, a ani brankář Kautman, nedokázali zastavit útočníka Borovky při skórování, a tak všechny tři body zůstávají Hraničářům, kteří získali druhé vítězství v sezoně. Naopak Vlachovo Březí potřetí v řadě narazilo.

FC Vlachovo Březí B
FB FCVB: Utkání na Borovce se hodnotí velice lehce a bohužel z pohledu kluků bez bodu. Neurovnaná hra od obou týmů moc fotbalové krásy nenabídla a za zmínku stojí v prvním poločase pouze penalta, kterou Bartůněk neproměnil. Druhý poločas si kluci konečně dokázali dát míč do nohy a i přes nucenou přestávku, kvůli silnému dešti, byli lepším týmem. Žalostné zakončení ale podtrhla poslední minuta, kdy nejprve Štoural lízl svým pokusem břevno a následně domácí z posledního protiútoku udeřili. Tři body tedy zůstali domácím a kluci z béčka zapsali těsnou porážku 0-1.

TJ Hraničář Borová Lada
V. Dvořák [-] - L. Lebeda [-] , M. Brož [-] , R. Kurej [-] , R. Kliment [-] , D. Demeter [-] , J. Čech [-] , L. Miko [-] , Š. Kurej [-] , S. Mach [-] , I. Hrazánek [-]

V. Kautman [-] - J. Pešek [-] , V. Plachta [-] , V. Kautman [-] , F. Šťoural [-] , R. Hůrský [-] , V. Le [-] , J. Noha [-] , R. Bartůněk [-] , P. Jehlík [-] , R. Lauda [-]

ŽK: 18. A. Nahodil , 80. M. Brož - 43. R. Lauda .
Hráči zápasu: Š. Kurej .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - MIKO Ladislav (N), LAGRON František (N).