6.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Souboj rezerv pro Strunkovice

42. M. Jílek , 64. S. Pelech , 90. M. Jílek - 85. V. Le
14

V sobotu došlo na souboj v okresní soutěži mezi druhým a třetím týmem tabulky, který přinesl duel rezerv.

Tlak bez branky

Zápas nabídl na krásném trávníku ve Strunkovicích parádní podívanou, ve které měli v úvodních minutách víec ze hry hosté z Vlachova Březí, kteří dobře kombinovali, ale chybělo přesnější zakončení, které by ohrozilo domácího brankáře Kašpara. I přes absenci silnějšího středu hřiště, kde měli navrch hostě, hrály Strunkovice vyrovnanou partii, ve které hrozily hlavně z brejků. Branky se diváci dočkali až v závěru poločasu, kdy nejprve Kašpar zkrotil střelu Kužvarta a z následného dlouhého výkopu se do útoku dostali domácí a do prázdné brány zakončil, po odrazu míče od brankáře Hodonického, Michal Jílek. Do druhého poločasu ale bylo zaděláno na drama, neboť v samotném závěru byl po vzájemné potyčce vyloučen pouze domácí hráč Sebera.

Body jsou doma

Jenže proti deseti se nehraje dobře a o tom se přesvědčili i hráči Vlachova Březí, kteří se hnali za vyrovnáním. Paradoxně ale po hodině hry opět po střele Kužvarta spustili domácí rychlý protiútok, který zakončil do prázdné branky Stanislav Pelech. Hosté vsadili všechno na jednu kartu a pět minut před koncem vstřelil kontaktní branku, kterou měl na starosti Vinh Thanh Le. Jenže vyrovnávací branky se hosté už nedočkali a z posledního protiútoku upravil na konečných 3-1 svojí druhou brankou v duelu Michal Jílek. Strunkovice tak zvládly souboj rezerv a přetlačily Vlachovo Březí poměrem 3-1.

TJ Blaník Strunkovice B
Miroslav Turek - trenér: První poločas nám herně moc nevyšel a soupeř byl lepší, když nás přehrával zejména ve středu pole. Přesto jsme šli do vedení a jednu vyloženou šanci neproměnili. Druhý poločas nám naopak vyšel výborně a i o deseti jsme si vytvořili velké množství šancí. Bohužel naše produktivita je špatná. Nakonec se nám podařilo jít do vedeni 2:0. Soupeř na konci po naší chybě snížil a vsadil vše na útok. Toho jsme využili a zvýšili na 3:1. Byl to těžký zápas, ale zvládli jsme ho

FC Vlachovo Březí B
FB FCVB: Souboj rezerv v Mexiko aréně nabídl zajímavý fotbal, ve kterém si oba týmy tvořily své šance. Kluci ale ty svoje v první půli nevyužili a tak se ve 42. minutě z rychlého protiútoku prosadili domácí. Do druhého poločasu šli kluci s cílem otočit nepříznivý stav utkání a navíc, díky vyloučení v závěru první půle, měli přesilovku o jednoho muže. Paradoxně se ale proti deseti domácím hrálo klukům hůř a v 64. minutě nejprve na jedné straně napálil Kužvart míč jen do spoluhráče a následný útok domácí vykombinovali až do prázdné brány. Závěrečný tlak sice přinesl snížení, které zařídil Vinh Thanh Le, ale snaha vyrovnat přinesla opět pouze branku do naší sítě a zápas tak nakonec skončil vítězstvím domácí strunkovické Benfiky poměrem 3-1.

A. Kašpar [-] - R. Landgráf [-] , D. Müller [-] , M. Kochma [-] , O. Jílek [-] , J. Hálek [-] , S. Pelech [-] , R. Žurek [-] , R. Kašpar [-] , M. Kašpar [-] , M. Jílek [-]

D. Hodonický [-] - V. Marek [-] , L. Martínek [-] , J. Pešek [-] , V. Kautman [-] , F. Šťoural [-] , R. Hůrský [-] , V. Le [-] , F. Beránek [-] , J. Noha [-] , V. Plachta [-]

ŽK: 68. M. Jílek - 48. L. Martínek , 82. F. Šťoural . ČK: 47. V. Sebera .
Místo: Strunkovice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - DATSENKO Mykhailo.