2.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

8. J. Tesař , 19. P. Friš , 40. L. Balogh , 49. P. Friš - 13. R. Kurej , 60. J. Čech
13

Po výjezdu do Vlachova Březí čekal a Hraničáře z Borové Lady další venkovní duel, tentákrát v Dubu.

Rychlý start

Kdo nestihl začátek zápasu, tak mohl vcelku litovat. Oba týmy totiž zapomněly obrany v šatnách a už po osmi minutách vedli domácí, když Dvořáka překonal Jaroslav Tesař. Vedení Dubu ale vydrželo pouhých pět minut, než za hosty srovnal Kurej. Čtyřiadvacetiletý hráč Borové Lady tak přivítal v brance novou akvizici domácích Jana Kadlece brankou již po necelé čtvrt hodině. Remízový stav ale též nevydržel dlouho a Dub si vzal vedení zpátky. V 19. minutě se totiž prosadil ten nejpovolanější, Pavel Friš. Poté se střelci na chvíli odmlčeli a fanoušci si tak museli počkat až do 40. minuty, ve které zvýšil na 3-1 pro domácí Lukáš Balogh, který stanovil poločasový výsledek.

Strach o výsledek?

Druhý poločas začal opět brankou, a když se podruhé v zápase prosadil Pavel Friš, tak se zdálo být ve 49. minutě o osudu zápasu rozhodnuto. Dvě minuty na to ale domácí Kravčenko obdržel druhou žlutou, následně i červenou a musel tak předčasně do sprch. Borová Lada přesilovku využilo po hodině hry, když se prosadil Jakub Čech a zápas tak nabyl zápletky. Hosté se snažili vstřelit kontaktní branku, ale všechny jejich pokusy nakonec skončily neúspěšně. Dub tak zvládl udržet vedení i o deseti a zvítězil nad Borovou Ladou 4-2.