1.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Lažiště nedalo Horní Vltavici šanci

13. J. Falář , 17. M. Stupár , 35. V. Matulka , 63. J. Hrbek , 67. M. Stupár (p.) , 80. M. Domín , 88. M. Zelený
12

Podle minulého ročníku dva odlišné týmy. Zatímco Lažiště bojovalo do poslední chvíle o postup, tak Horní Vltavice skončila na posledním místě. První duel sezony tak měl jednoznačného favorita.

Sedm branek v brance Fořta

Zápas se hrál podle očekávaného scénáře. Lažiště kontrolovalo míč a snažilo se útočit do obranného valu Horní Vltavice. Ten ale vydržel pouhých třináct minut, než skóre otevřel Josef Falář. Na něho za tři minuty navázal Stupár a po půl hodině hry stanovil poločasové skóre obránce Matulka. A kdo čekal opačný děj ve druhé půli, tak pouze snil. Jedinou nebezpečnou složku Vltavice, rychlonohého Tesaře, domácí dokonale eliminovali a ve druhé půli přidali ještě čtyři branky. První gólový úsek po hodině hry odstartoval Hrbek, na kterého za další čtyři minuty navázal svojí druhou branku z penalty Stupár. Druhá chvíle přišla až v úplném závěru, když deset minut před koncem zvýšil na 6-0 střídající Martin Domín a poslední slovo si v 88. minutě vzal Zelený. Zápas tak skončil jednoznačně 7-0 pro Lažiště, které tak odstartovalo útok na postup nejlépe, jak mohlo.