1.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Strunkovice ztratily duel se Svatou Maří a berou jen bod

22. M. Jílek , 27. S. Pelech , 58. M. Kochma , 64. S. Pelech - 67. Z. Vítek , 71. Š. Košnař (p.) , 81. S. Trojan , 84. V. Vondrášek
15

Další ze čtyř sobotních duelů prvního kola okresní soutěže na Prachaticku byl duel strunkovického béčka se Svatou Maří.

Jednoznačný poločas

Po úvodních poznávacích minutách bylo ve Strunkovicích na hřišti jedno mužstvo. Domácí tým byl aktivní a dokázal si tvořit šanci za šancí a kdyby poločas skončil 8-0, tak by se určitě nikdo nedivil. Domácí ale zvládli branky pouze dvě a to v rozmezí pěti minut. Nejprve se totiž ve 22. minutě prosadil Michal Jílek a na zkušeného střelce navázal ve 27. minutě další zkušený borec ve strunkovickém dresu, Stanislav Pelech. Poločas tak skončil vedením domácích, v uvozovkách, jen o dvě branky.

Bod z hůry

Druhý poločas dal pokračoval v nastolené písničce a když se okolo hodiny hry nejprve prosadil Kochma a následně podruhé Pelech, zdálo se být o vítězi více než jasno. Domácí ale nejprve po chybě nabídli v 67. minutě skórování Vítkovi a za další čtyři minuty nařídil sudí Harvalík pokutový kop, který proměnil Košnař. Domácí darované branky nerozhodili a sami mohli utéct opět na větší gólový rozdíl. To se ale nestalo, a tak přišel trest. Jiskřičku naděje na body vykřesal v 81. minutě Trojan a na neuvěřitelných 4-4 srovnal za další tři minuty Vondrášek. Svatá Maří tak vstala z mrtvých a dokázala ve zdtraceném zápase bodovat za remízu 4-4.

TJ Blaník Strunkovice B
Miroslav Turek - trenér: Pro mě nepochopitelné co jsme předvedli. V 67. minutě vedeme 4:0, za sebou kromě branek zahozených neuvěřitelné množství vyložených šancí, k tomu nám jednou stála v cestě tyč, dvakrát břevno a pak nabídneme nejdříve soupeři na zlatém podnose dvě branky, aby se dostal trochu do hry. Hned po tom spálíme dal čtyři šance, z toho dvakrát z malého vápna netrefíme prázdnou branku. Následně vyrobíme další neuvěřitelnou chybu, zahodíme laxně další vyložené šance a brejky a po dalších sérii školáckých chyb soupeř vyrovná. Hrát se ještě chvíli, tak nabídneme nějakým dalším kiksem soupeři tři body. Je to neomluvitelné, aby takto zkušený tým zahodil jasnou výhru.

A. Kašpar [-] - R. Landgráf [-] , O. Kochma [-] , M. Kochma [-] , J. Šabršula [-] , O. Jílek [-] , S. Pelech [-] , R. Žurek [-] , R. Kašpar [-] , M. Kašpar [-] , M. Jílek [-]

SK Svatá Maří Magdaléna
J. Stejskal [-] - M. Řežáb [-] , M. Magurský [-] , Z. Vítek [-] , T. Hubáček [-] , V. Důra [-] , J. Psutka [-] , Š. Košnař [-] , S. Trojan [-] , D. Kavan [-] , F. Potůček [-]

Hráči zápasu: J. Šulc .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - DATSENKO Mykhailo, BENEŠ Václav (N).