4.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Staňkov poprvé v sezoně bodoval, s Halámky bere bod

11

Fotbalisté Staňkova a Halámek remizovali ve čtvrtém kole III. třídy 1:1. Góly padaly už před přestávkou. Domácí Hraničář poslal do vedení tečovaným pokusem Lukáš Hešík. Hosté ale těsně před koncem poločasu srovnali díky střele Jakuba Macha. Halámky tak nenavázaly na domácí výhru, Staňkov zase uhrál premiérový bod v nové sezoně.

První poločas skončil nerozhodně

V neděli dopoledne Halámky zajížděly do Staňkova a bohužel v nekompletní sestavě. Domácí od začátku hráli vyčkávanou a tak tvoření hry bylo více na hostech. Do první šance se dostal Michal Slavík, ale domácího brankáře neprostřelil. Hostům chyběl Jirka Herzog, na jejich hře to bylo znát a kombinace vázla. Když se k tomu přičte pasivita domácích, tak se hrál průměrný fotbal. Staňkov se snad poprvé dostal před branku hostů ve 26. minutě a hned z toho byla branka. Lukáš Hešík uklidil tečovaný míč z bezprostřední blízkosti do branky - 1:0. Hostům nezbývalo nic jiného než dál dobývat domácí branku. Pavel Novák mohl vyrovnat, ale z trestného kupu trefil pouze konstrukci branky. Petr Herzog místo zakončení z dobré pozice volil ještě přihrávku. Michal Slavík se zbavil protihráčů, ale brankáře již nepřehodil. Roman Duda se nejlépe zorientoval v pokutovém území, nejprve trefil domácího brankáře a druhý pokus vyhlavičkoval domácí obránce z branky. Ve 45. minutě se konečně hosté dočkali. K míči se za hranicí pokutového území dostal Jakub Macho a jeho střela skončila v síti domácích - 1:1.

Ve druhém poločase už branka nepadla

Ve druhém poločase domácí postupně nedokázali vepředu udržet míč a tak se hrálo více na jejich polovině. Halámky pouze obehrávaly pokutové území domácích, ale do žádné vyložené šance se nedostaly. Hosté chtěli vyhrát a tak začali ke konci zápasu více riskovat. Ladislav Koranda v hostující brance ve druhém poločas musel zasahovat pouze jednou, ale byl to důležitý zákrok. Na konci zápasu se do šance dostával Jakub Macho, ale míč mu sebral Petr Herzog. V úplném závěru mohl rozhodnout Radek Herzog, když se domácí brankář bál jít do souboje a k Radkovi padal míč, ale netrefil ho dobře a zápas skončil. Tentokrát se nehrál dobrý fotbal, hosté možná byli více aktivní, ale absence několika hráčů byla znát. Domácí vytěžili z minima maximum a tak zápas skončil dělbou bodů.

Autor: Michal Slavík