11.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

22

Fotbalisté Strmilova v rámci 11. kola Okresního přeboru vyhráli ve Starém Hobzí 3:1. Hostující tým poslal do vedení ve 31. minutě František Procházka. Domácí však dokázali nepříznivý výsledek vyrovnat Ondřejem Ličkou v 67. minutě. V 71. minutě pak vrátil vedení hostům Ondřej Nečeda a v 79. minutě pojistil výhru Zdeněk Popelka. Strmilov je po podzimní části pořád v čele a díky zaváhání Dačic má náskok už osmi bodů. Staré Hobzí je s osmi body poslední.

Jedinou branku poločasu obstaral Procházka

Jako vždy to byl ve Starém Hobzí pro Strmilov velmi náročný zápas. V prvním poločase měli mírnou převahu hosté. I když to bylo hodně o soubojích, tak si strmilovští vypracovali více šancí. Ve 31. minutě také František Procházka vstřelil první gól střelou k tyči zpoza vápna. Hosté tak odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Strmilov ve druhé půli nepřipustil žádné drama

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Byli aktivnější a nedali hostům žádný prostor na rozehrávku. Díky tomu padla v 67. minutě vyrovnávací branka, střela Ondřeje Ličky byla opravdu výstavní - 1:1. Ale díky tomu se Strmilov opět dostal do varu. A v 71. minutě gól na 1:2 vstřelil Ondřej Nečeda po nahrávce Nováka, když přeloboval gólmana Seidla. A na uklidňující branku diváci nečekali dlouho. Už v 79. minutě se prosadil Zdeněk Popelka. Dostal parádní průnikovou nahrávku a s domácím brankářem si poradil zkušeně, když ho stejně jako Nečeda přeloboval. Konec utkání už si Strmilov zkušeně pohlídal a došel si pro další výhru a přezimuje tak s hezkým osmibodovým náskokem na prvním místě.

Autor: Kateřina Lehejčková