10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

20

Fotbalisté Novosedel zvítězili v desátém kole Okresního přeboru na hřišti rezervního týmu Nové Bystřice 2:1. Hosté vedli po gólech Daniela Kroupy a Josefa Mazance, za domácí pouze snížil v 62. minutě Jan Drábik. Novosedly se tak v tabulce posunuly na desáté místo. Číměř prohrála druhý zápas v řadě a klesla až na šesté místo.

Hosté po poločase spokojenější

Utkání s Číměří se odehrálo na pěkném hřišti v Nové Bystřici. Nejdříve měli šance domácí, kdy nastřelili břevno a několikrát se musel vyznamenat golman Malý. Hosté měli spíše náznaky šancí, které končily na velkém vápně, pouze jednou se dostali blíže a Trachtou také nastřelili břevno. Poté měli opět šance domácí a když je neproměnili, tak uhodilo na druhé straně. Mazanec utekl po pravé straně a jeho centr našel zcela volného Daniela Kroupu pro kterého z blízkosti nebyl problém dotlačit míč za brankovou čáru. Čtyři minuty před přestávkou to vypadalo pro hosty ještě lépe. Nahrávka za obranu znamenala, že najednou šli tři hostující hráči sami na golmana Nižníka. Míč měl v držení Pepa Mazanec, který nevolil žádné alibistické nahrávky, vzal na to sebe a střelou podél tyče poslal Novosedly do dvougolového přestávkového vedení.

Novosedly si odváží všechny body

Po změně stran měli hosté obrovskou šanci, kterou ale neproměnili. Pak už to byla pouze hra na jednu bránu. Přetížená novosedelská obrana ale dovolila domácím skórovat pouze jednou, když se půl hodiny před koncem trefil hlavou Jan Drábik. Hosté zbytek utkání ubránili a s vypětím všech sil si odvážejí velmi cenné tři body. Novosedly se díky výhře posunuly na desáté místo. Číměř klesla až na šestou pozici.

Autor: Pavel Fryš

SK Novosedly n. Než
Pavel Fryš (předseda): První poločas byl ještě vyrovnaný s tím, že domácí byli více na míči, ale my jsme byli produktivnější. Hned po přestávce jsme měli velkou šanci jít do třígólového vedení, ale místo toho jsme čelili obrovskému tlaku domácích, naštěstí jsme inkasovali pouze jednou. Ve druhém poločase to byl z naší strany zaparkovaný autobus, naštěstí většina akcí domácích končila na velkém vápně. Kluky musím pochválit, protože tentokrát si šáhli na dno svých sil. Jak se říká, bylo to na morál.